Yeni Ambulanslar Görev Yerlerine Gönderildi

Karabük’te acil hizmetlerde kullanılmak için temin edilen 8 ambulans, düzenlenen bir törenle görev yerlerine gönderildi.

Yeni Ambulanslar Görev Yerlerine Gönderildi
Yayınlama: 09.03.2015
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Sağlık Bakanlığı Acil Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Karabük’te acil hizmetlerde kullanılmak üzere tahsisi yapılan 1 adet çok sedyeli ambulans ve 7 adet tam donanımlı acil yardım ambulansının teslim töreni Karabük Valiliği önünde yapıldı.

Ambulans teslim törenine; Vali Orhan Alimoğlu başta olmak üzere Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Garnizon Komutanı J. Kıd. Albay Samit Tokmak, Vali Yardımcıları Erkan Çapar ve Tarkan Kesgin, İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı,  Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan ve davetliler ile daire müdürleri katıldılar.

8 adet ambulansın teslim töreni, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. 

Törende açılış konuşmasını İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı yaptı. Acil sağlık hizmetleri hakkında kısa bir bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı “İl genelinde toplam 12 adet 112 acil sağlık hizmetleri bulunmakta olup bunlardan, 5 tanesi Karabük Merkez’de, 2 tanesi Safranbolu ilçemizde, 2 tanesi Eskipazar ilçemizde, diğerleri Eflani, Yenice ve Ovacık ilçemizde yer almaktadır. Müdürlüğümüz envanterinde 24 adet ve hastanelerimizde 5 adet olmak üzere il genelinde toplam 29 adet ambulansa sahip iken, bugün teslimini yaptığımız 8 yeni ambulansla bu sayı 37’ye ulaşmıştır. Bugün teslimi yaptığımız ambulanslardan 5 tanesi 4×4 çekiş gücüne sahip ambulans, 2 tanesi kar paletli ambulans, bir tanesi obez ve yoğun bakım ambulansı, bir tanesi de çok sedyeli ambulanstır.” Dedi.

8 adet ambulansın teslim töreninde bir konuşmada Karabük Milletvekili Osman Kahveci yaptı. Milletvekili Kahveci “Bir şehrin yaşanabilir olması için, ilk akla gelen sağlık alanıdır. 10 yıl içerisinde sağlık alanında Karabük’ümüz bölgenin en önemli merkezlerinden biri haline geldi. Sağlık alanında yeni yatırımlar yapmayı sürdürüyoruz. Karabük; Eğitim Hastanesine, Tıp Fakültesine kavuştu. Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile Diş Hekimliği Fakültesine kavuşacak. İlçelerimiz de yeni hastanelere kavuşuyor. Bugün teslimini yaptığımız ambulanslarımız tam donanımlı ambulanslardır. AK Parti döneminde sağlık alanında büyük değişimler oldu, bundan sonrada olmaya devam edecektir” dedi.

Törende bir konuşma yapan Vali Orhan Alimoğlu ise “Hükümetimiz ve devletimiz, hizmetleri daha da iyileştirmenin gayreti içerisindedir. Tarımda, sanayide, eğitimde, sporda ve sağlıkta bütün hizmetlerimizi geliştirmek için uğraşıyoruz. Hastanelerimiz çok güzelleşti, sağlık personelimiz, hekimlerimiz arttı. Ülkemizde önemli gelişmeler yaşanıyor ve vatandaşlarımız da bu gelişmelerden memnun. İhtiyacımız olduğu zaman hizmetler daha iyi görülsün diye, bugün sağlık alanına 8 tane ambulans daha ilave ediyoruz.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ambulansların anahtarları görevlilere teslim edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.