Vergili “Türkiye çok tehlikeli bir süreçten geçiyor”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Ak Parti’nin başkanlık sistemi için attığı adımlarla Türkiye’nin bölünme aşamasına geldiğini belirterek “Çok tehlikeli bir süreçten geçiyoruz” dedi.

Vergili “Türkiye çok tehlikeli bir süreçten geçiyor”
Yayınlama: 04.03.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük ve ülke siyasetini değerlendirdi. Türkiye’de oynanan siyasi oyunlarla ülkenin adeta bölünme aşamasına getirildiğinin altını çizen Başkan Vergili, iktidarın kendi medya organları vasıtasıyla halkı yanlış bilgilendirdiğini ifade etti.

Karabük’te siyasi ortamı değerlendirmek için erken olduğunu, ancak Milliyetçi Hareket Partisi olarak iyi bir adayla iyi bir seçim dönemi geçirmek için çalıştıklarını belirten Başkan Vergili “Karabük’te siyasi ortamı değerlendirmek için şu an çok erken. Çünkü partilerin adayları belirlenmedi. Aday adaylığı dönemi devam ediyor. Bunu daha sonra değerlendirmek sağlıklı olur. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi olarak konu değerlendirecek olursak, biz iyi bir adayla iyi bir seçim yapmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” dedi.

“TÜRKİYE İÇİN ÇOK TEHLİKELİ BİR OYUN”

Ak Parti’nin 400 milletvekilini bularak gerçekleştirmek istediği başkanlık sistemi hayaliyle ülkenin bölünme aşamasını geldiğini belirten Başkan Vergili, iktidarın bunu gerçekleştirmek için kirli pazarlıklar içinde olduğunu söyledi. Bugün düşman oldukları paralel yapı ile dün aynı cephede koşarak MHP’yi parlamento dışında bırakmak için çalışan Ak Parti iktidarının, bugün aynı siyasi oyunu belirli bir grup ile yapmaya çalıştığını ifade eden Vergili şunları söyledi; “Ak Parti 400 milletvekilini çıkartırsa, doğuda da Kürt Parlamentosunu kurulmasını sağlar. Başkanlık sistemine geçilmiş, geçilmemiş hiçbir önemi kalmaz. Ülke tam bir bölünme içine girer. Buna göre farklı bir siyasi konjektürün hazırlanması lazım. Bu oyunu oynamak için 4 yıl geç kaldılar. Biliyorsunuz daha önce Milliyetçi Hareket Partisini kötüleyerek bu 400 milletvekilini bulmaya çalıştılar. Ama palanları umdukları gibi gerçekleşmedi. Bugün farklı bir siyasi oyunla bunu yapmaya çalışıyorlar. Milliyetçi Hareket Partisini parlamento dışında bırakmak için çaba gösterildiği o dönemde bunlar bugün paralel olarak nitelendirdikleriyle aynı cephede yürüyorlardı. Bugün farklı bir oyunla, anlaşmalı olarak belirli grupları parlamento dışında bırakarak 400 milletvekilini bulma hesapları yapıyorlar. Bu Türkiye için çok tehlikeli bir oyun. Halk bunu görüyor mu bu ayrı bir konu. Çünkü medyanın yüzde 75’i kendilerinin ve dolayısıyla kendi istedikleri gibi halkı bilgilendiriyorlar.

“TÜM PROJELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Seçim döneminde sunmuş oldukları projeleri bir bir hayata geçireceklerini ve bunun için çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Rafet Vergili, şu bilgileri verdi; “Belediye çalışmalarımız hızla bir şekilde devam ediyor. Seçimlerde sunmuş olduğumuz projelerle ilgili çalışmalarımız büyük bir titizlikle devam ediyor. 100. Yıl Mahallesindeki Yaşam Kompleksi projesinin yapım ihalesi bitti. Yakın bir zamanda inşaat çalışmaları başlayacak. Spor vadesi projemizdeki köprünün proje ihalesi bitti. Yakında projesi teslim alınarak bu yıl içinde yapım ihalesini gerçekleştiririz. Karabük’ün sosyal yaşam merkezi ihtiyacını karşılamak amacıyla yıl sonuna kadar yedi sosyal yaşam merkezimizi de tamamlayacağız. Bunun yanında bu yıl çok iyi bir asfalt programı gerçekleştireceğiz. Araç Çayı projemizle ilgili tüm çalışmalarımız bitti. DSİ’den gerekli izinlerin alınması aşamasına geldik. DSİ’den gerekli onayı alabilirsek hemen yapım ihalesine çakabilecek durumdayız. Devlet Su İşleri bu konu üzerinde hassasiyetle duruyor, gerekçesi de doğru. Bu bölge geçmişte sel tehlikesi yaşamıştır. Dolayısıyla konunun çok yönlü düşünülerek karar verilmesi gerekiyor. Belki de gerekli onay da verilmeyebilir.”      

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.