Vergili “Önümüzde zaman var, net kararımızı vermedik!”

Kamuoyunda merak edilen Milletvekilliği adaylığı konusuna açıklık getiren Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “Önümüzde zaman var. Arkadaşlarımızla görüş alış verişinde bulunuyoruz. Şuan için net bir kararımız yok” dedi.

Vergili “Önümüzde zaman var, net kararımızı vermedik!”
Yayınlama: 29.01.2015
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, kamuoyunda kendisi ile ilgili çıkan aday olacak mı, olmayacak mı şeklindeki söylentilere açıklık getirdi. Kendisinin şuan itibariyle Karabük Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü belirten Başkan Vergili “Şuan için alınmış ne bir kararımız yok” dedi.

Devlet memurlarının adaylığı için son başvuru süresinin 10 Şubat olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Rafet Vergili “Bu konuda karar vermek için önümüzde zaman var. Bizde kendi aramızda konuyu görüşüp değerlendiriyoruz. Şu an için net alınmış bir karar bulunmamaktadır.” dedi.

“TÜRKİYE SIKINTILI BİR DÖNEMDEN GEÇİYOR”

Türkiye ve siyasetin bugün oldukça sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirten Rafet Vergili, siyasette üstü kapalı pek çok hesapların yapıldığını ve bununda Türkiye’yi kaosa doğru sürüklediğini belirterek “Bugün dördüncü bir partinin barajı geçip geçemeyeceği üzerine hesaplar yapılıyor. Anayasa’nın değiştirilmesine imkan sağlayacak çoğunluğun kazanılıp kazanılmayacağı hesaplanıyor. Türkiye’de halen çok bilinmeyenli denklemde siyaset devam ediyor. Her seçimde olduğu gibi iktidar farklı şekillerde propagandasını, siyaseti yürütüyor. Geçtiğimiz iki yıllık dönem içinde askeri vesayet vardı. Geçmişte türban meselesi vardı. Bugün ise bir paralel mücadelesi aldı başını gidiyor. Yine analar ağlamasın propagandasıyla bir çözüm süreci yürütülüyor. Tabi bunları önümüzdeki altı yedi aylık süreçte göreceğiz. İnşaallah 2015 seçimleri ülkemiz için hayırlı olur.” dedi.

“ÜLKENİN NEREYE SÜRÜKLENDİĞİ MEÇHUL!”

Milliyetçi Hareket Partisi’nden oy almak için her seçim döneminde belli politikalar yürütüldüğünü ifade eden Başkan Vergili “Ben özellikle partili arkadaşlarımızın ve Karabük halkının, gündemi ve yapılmak isteneni iyi analiz ederek oyunu buna göre vermesini istiyorum. Çünkü bu, Türkiye’nin ve Karabük’ün geleceği. Bugün şehitlik mertebesi bile ayaklar altına alınarak adı çözüm süreci denilen bir propaganda yürütülmektedir. Ülkenin nereye sürüklendiği şuan için meçhul. Bugüne kadar Milliyetçi Hareket Partisi şuuruyla hareket eden arkadaşlarımızın, bugün daha duyarlı olmalarını tavsiye ederim.” dedi.

“TÜRKİYE BİR KRİZ İÇERİSİNDE”

Türkiye’nin bir ekonomik kriz içerisinde olduğunu belirten Başkan Vergili, “Türkiye’de ekonomik kriz 12 yıldır bitmiş değil. Asgari ücretlinin bugün 350 Euro’ya çalıştığı bir ülkede ekonomik kriz yok demek marifet değil. Emekli 400 Euro aylıkla geçinmeye çalışıyor ve bu ülkede kriz yok diyorsunuz. Sokağa çıktığınızda zaten kriz var. Emekli çarşıya indiğinde alış veriş yapamıyor. Memur, işçi çocuğunu doğru dürüst okutamıyor. İnsanlar kredi ve kredi kartı borcu altında eziliyor. Türkiye’ye kriz teğet geçti gibi laflar boş. Türkiye’de kriz var. 10 Milyon nüfuslu Yunanistan’da kriz olduğu zaman, asgari ücretli bin Euro’ya çalışıyordu. Bugün ihracat rekorları kırdık diyorlar. Ne rekoru kırdın? Asgari ücretle çalışan vatandaşın emeğini satıyorsun. İnsanların ekonomik gelirlerini yükseltebiliyor musun, refah düzeyini artırabiliyor musun onu söyle. Türkiye’de bugün bir refah durumu söz konuşumu, hayır değil. Türkiye’de enerji piyasası üzerine istikrar kurulmuş. Cari açık sürekli artıyor, mali açık da elektriğe, akaryakıta zam yaparak kapatıyorsunuz. Bu bir ekonomik istikrar değildir. Şuanda Türkiye’nin ekonomik açıdan ayakta durmasının tek nedeni petrol fiyatlarının düşmesidir. Bugün itibariyle Türkiye’de petrol fiyatı 140 Dolar olsaydı, Türkiye büyük bir krizin içindeydi. Hem de toparlanamayacağı bir krizin içindeydi. Bunun yanında hiçbir tasarruf tedbirleri yok. Kendilerine yakın kurumlarda hiçbir denetim ve inceleme yok. Kontrol mekanizmaları çalışmıyor. Ama bize geldiğinde denetim mekanizmaları senede üç kere çalışıyor.” dedi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.