Vergili; “Meclis listemiz büyük ilgi gördü”

Seçim çalışmaları nedeniyle esnaf ziyaretlerine birkaç gün ara veren Karabük Belediye Başkanı ve MHP Karabük Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili, Zonguldak Caddesi üzerinde bulunan esnafları ziyaret etti. Ziyaret sonrası Başkan Vergili gazetecilerin sorularını cevapladı.

Vergili; “Meclis listemiz büyük ilgi gördü”
Yayınlama: 19.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Karabük Belediye Başkanı ve MHP Karabük Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili seçim çalışmaları çerçevesinde hiçbir esnaf veya vatandaştan ters bir tepki almadığını söyledi Zonguldak Caddesi esnaflarını ziyaret eden Karabük Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili ziyaretler sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.              

Belediye Meclis listesinin kamuoyuna açıklanmasından sonra büyük ilgi gördüğünü söyleyen Başkan Vergili “Milliyetçi Hareket Partisinin Belediye Meclisi Listesine herkes tarafından büyük bir ilgi ve sempati doğmuş durumda. Çünkü Karabük’ün bilinen ağabeyleri, gençleri her konuda çalışan, her kesimde olan, her yöreye hitap eden farklı bir liste oluşturuldu. Bu liste kendiliğinde oluştu isimler üzerinde baktığımız zaman yöre dağılımları da çok güzel olmuş. Tabi diğer listelerle mukayese edilecek bir pozisyon yok o yüzden biz çok rahatız. Ben İl Genel Meclisi ile ilgili olarak fazla bir yorum yapmıyorum. Bizim için önemli olan Karabük Belediye Meclisi listesi” dedi

Gazetecilerin; “Geçen dönem Belediye Meclisinde üye azlığı nedeniyle sıkıntı çektiniz bu dönem ne olur?”  şeklindeki sorusuna Başkan Vergili; “Bu halkımızın takdiri. Eğer bizi Meclis listemizle beraber destek verirlerse biz son derece memnun oluruz, çünkü Karabük’le ilgili öncelikle imar konusuyla ilgili alacağımız çok hızlı kararlar var. Karabük’teki garip guraba, kenar mahallelerin hepsi hızlı bir şekilde rahatlasın. Bizi meclisimizle desteklerse bizim için çok iyi olur” diye cevap verdi.

Yaptığı seçim gezileri ile ilgili olarak da bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Şu ana kadar hiç kimseden bir ters tepki almadım veya hiç kimsenin bir soğukluğunu hissetmedim, farklı bir ilgi var. Ben beş yıldan bu tarafa bütün mahallelerde, sokaklarda, caddelerde oldum şu ana kadar vatandaşlardan kopukluğumuz olmadı. Şu anda o kadar fazla da seçim atmosferi diye farklı bir ilgi de yok daha önceki ilgi neyse şu andaki ilgi de hemen hemen aynı” dedi.

Anket çalışmaları ile ilgili olarak sorulan soruyu da yanıtlayan Başkan Vergili; “Elimizde anket çalışmaları var, ona göre çalışıyoruz. Ben rakam vermeyeyim, sansasyon yaratmaya çalışıyor, abartıyor, dedikodu yapıyor falan derler. Bizim için önemli olan kriter şu daha önce adaylar belirlenmeden önceki anket çalışması, adaylar belirlendikten sonraki anket çalışması, adaylar belirlendikten sonra geçen süre içerisindeki anket çalışması.  Şu ana kadar elimizde üç tane anket çalışması var ama buradaki en önemli hadise bizim bu anket çalışmalarında bir evvelki göstergeler ile bir sonraki göstergede puan kaybetmememizdi ve işin güzel bir tarafı puan kaybetmediğimiz gibi üç anket çalışmasında da artışlarımız devam ediyor. Bu demektir ki bizim artık geriye gitmemiz söz konusu değil. Ben rakam olarak vermiyorum. Buna bir şey derlerse o zaman rakamları veririz. Zaten bunları yapan resmi firmalar biz bunu etik olarak, ahlaki olarak yayınlamıyoruz” dedi.

Belediye çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Başkan Vergili; “Şu anda Kayabaşı tarafındaki asfalt işlemlerimiz tamamlanıyor, daha sonra hızlı bir şekilde asfalt tamirat işlemlerine başlayacağız. Daha sonra da yarım kalan işlerin devamı başlar. Şu anda Belediye çalışmalarının hiç birini durdurmuş değilim. Seçim atmosferi diye Belediye işlerini ihmal etmiyoruz. Belediye işçileri bizimle beraber siyaset yapmıyor, Belediye arabalarında giydirilmiş vaziyette siyaset yapmıyoruz, bir evvelki seçimi hatırlarsınız Belediye otobüsleri giydirilmiş vaziyette seçimler yapılıyordu, en az 100-200  tane Belediye işçisi Başkanla beraber siyaset yapıyordu, çoğu dönemlerde bu iş böyleydi. Şu anda biz kendi etrafımızdaki arkadaşlarımızla güzel bir seçim çalışması yapıyoruz. Şu anda Bayrak asma yarışımız yok, poster yapıştırma yarışımız yok. Karabük’te böyle bir seçim atmosferini iki dönemdir biz sağladık, kavgasız, gürültüsüz hiç kimse kimseyi incitmeden. Tabi bazen bir şeyler söyleyecekler, biz de söyleyeceğiz onlar önemli değil, onlar dostluğu zedeleyecek, burada böyle çok büyük yaralar açacak hadiseler değil gayet normal” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.