Vali Orhan Alimoğlu’nun Kutlama Mesajı

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayında.

Vali Orhan Alimoğlu’nun Kutlama Mesajı
Yayınlama: 18.05.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Vali Alimoğlu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajında “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve beraberindeki kahramanların 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan Anadolu’ya ayak basarak milli mücadeleyi başlattıkları tarihi günün 96. yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Sevgili Gençler;

Binlerce şehit verilerek, her türlü imkânsızlıklar içinde, büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti geliştirmek, yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde teslim etmek, milletimize karşı en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Tarih boyunca toplumları ayakta tutan en büyük güç gençlik olmuştur. Hangi ülke genç kuşakların yetişmesine büyük önem vermişse daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Bu nedenle gençlerimizi kendine güvenen, çağdaş, bilgi birikimine sahip, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan, verimli, üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. İçinde bulunduğumuz yüzyılın güçlü ve itibarlı Türkiye’si sizlerin omuzlarında yükselecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Bayramınızı kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm Türk Büyüklerini, bu toprakları bizlere vatan yapmak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.