Vali Küçük “İnsanlar organ bağışına uzak duruyorlar”

Organ bağışının önemine dikkat çeken Vali İzzettin Küçük, “İnsanlar organ bağışına uzak duruyorlar, ama bir insanın bağışlanan organları beş-altı kişinin hayatını kurtarabiliyor.” dedi.

Vali Küçük “İnsanlar organ bağışına uzak duruyorlar”
Yayınlama: 12.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 7 yıllık yaşam savaşını kaybeden küçük Mehmet Çetinkaya’nın babası Erhan Çetinkaya, Vali izzettin Küçük’e iade-i ziyarette bulundu.

Yardım ve desteklerinden dolayı Vali İzzettin Küçük’e teşekkürlerini sunarak sözlerine başlayan Erhan Çetinkaya “Başta siz olmak üzere, Kardemir Yönetimine, Çelik-iş Sendikası Şube Yönetimine, Karabük’ün Yerel Basın Kuruluşlarına, Karabük Halkına ve bizlere destek olan herkese ailem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum dedi. Allah kimseye böyle bir evlat acısı yaşatmasın. Rabbim kimseyi evlat acısıyla imtihan etmesin diyerek sözlerine devam eden Çetinkaya, buradan ben herkesi organ bağışlamaya davet ediyorum. Organ nakli çok ulvi bir görevdir, bir insan miras bırakmak istiyorsa organlarını bağışlasın, insanlar hayata tutunsun. Ülkemizde organ bekleyen çok sayıda insan var, bir insanın bağışlayacağı organlarla beş-altı kişi hayata tutunuyor” dedi.

Organ bağışının önemine dikkat çeken Vali İzzettin Küçük ise, Çetinkaya ailesine tekrar taziyelerini bildirerek “İnsanlar organ bağışına uzak duruyorlar ama sizin de bahsettiğiniz gibi bir insanın bağışlanan organları beş-altı kişinin hayatını değiştiriyor. Sizlerin yoğun gayretlerinizin yanında bizim yaptıklarımız bir şey değil. Yavrunuz için yapmış olduğunuz hizmetler kahramanca kelimesi ile ifade edebileceğim saygınlıkta, yücelikte ve soylulukta bir davranıştı. Seneler boyunca varınızı, yoğunuzu, paranızı her şeyinizi ortaya koyarak bütün sıkıntılara rağmen çocuğunuzun peşinde dolaştınız. Sizler elinizden geleni yaptınız, o konuda gönlünüz ferah olsun. Yavrumuzu hep sevgi ve o gülen gözleri ile hatırlayacağız.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.