Vali Alimoğlu’ndan Huzurevi Açıklaması

Vali Orhan Alimoğlu, Yücel Huzurevi ile ilgili ulusal medyada yansıyan haberlere ilişkin, “Kayda değer bir şey varsa, yanlış biri varsa gereğinin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Vali Alimoğlu’ndan Huzurevi Açıklaması
Yayınlama: 04.08.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Vali Alimoğlu, Ramazan ayında Huzurevinde iftarda bulunduğunu ve daha öncede birkaç kez daha ziyaret ettiğini belirterek, “Oradaki vatandaşlarla sohbet etmiştik. Ziyaretlerimde bana herhangi bir şikayet gelmedi. Birkaç gündür mahalli basında haberler görüyorum. Bunları arkadaşlarıma inceletiyorum. Kayda değer bir şey varsa, yanlış biri varsa gereğinin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışmalarla ilgili bilgelerde veren Vali Alimoğlu, “OSB’de trafo nakli meselesi vardı o tamamlandı. Kentteki büyük firmalarımızın yer tahsisi var onlar çalışmalarını yapıyorlar. Diğer yer tahsisleri ile ilgili çalışmalar var. OSB’de bir canlılık ve hareket var. Dışarıdan gelecek yeni firmaları da bekliyoruz. Tahsis edilecek yerimiz var. Son sürat bürokratik engellerini en aza indirerek hızlı bir şekilde yatırımcıya yardımcı olmaya çalışıyoruz. Vatandaş arazilerinin tahsisi ile ilgili olarak büyük bir kısmı çözdük. Hukuki meseleleri de hızlıca çözmenin gayreti içerisindeyiz. OSB’ye gelen yer bakan ve keşif yapan var ancak yer tahsisi yapılmadan bir şey söylemenin anlamı yok. Filyos Liman projesi bölge açısından çok önemli ve büyük bir yatırım. Bu proje Karabük’ün sanayisini ve gelişimini büyük ölçüde etkileyecektir” ifadesinde bulundu.

Karabük için turizminde çok önemli bir iş olduğunu belirten Alimoğlu, “Özellikle Safranbolu bölgemizde yoğum bir turizm var. Ramazan bayramında bunu çok iyi gördük ve doluluk yüzde yüzlerdeydi. İlave gereken ne varsa turizm adına iyileştirmeleri yapıyoruz. Eskipazar ilçemizde bulunan Hadrianaupolis Antik kentinde kazı evi yapıyoruz. Orada ortaya çıkarılan eserlerin üzerlerinin kapatılması konusunda çatıları tamamlanmak üzere ve en kısa sürede turizme açmayı hedefliyoruz. Turizme kazandırmak için çalışmalarımızı hızlandırdık” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.