Uysal “ Yapamadığımız işleri birlikte yapmak istiyorum”

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleri öncesi AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak üzere Karabük Üniversitesi Rektörlüğünden istifa eden Prof. Dr. Burhanettin Uysal, resmi aday adaylığı başvurusunu Ak Parti Karabük İl Başkanlığına yaptı.

Uysal “ Yapamadığımız işleri birlikte yapmak istiyorum”
Yayınlama: 17.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal “Karabük halkı ile biz çok güzel işler gerçekleştirdik. Bunların içerisinde yaptıklarımız var yapamadıklarımız var. Ama, partimiz uygun görüp, Karabük halkıda onaylarsa bu yapamadığımız işleri birlikte tamamlamak istiyorum” dedi.

Karabük Üniversitesi Rektörlüğünden istifa ederek AK Parti Milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Burhanettin Uysal aday adaylığı başvuru dosyasını AKP İl Başkanı Timurçin Saylar’a verdi.

Aday adaylığı müracaat töreninde bir konuşma yapan AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar ”Karabük’ümüzün yıldızı, Karabük Üniversitemizin kurucu Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın AK Parti milletvekilliği aday adaylığı başvurusu için toplanmış bulunuyoruz. Karabük Üniversitesini Türkiye’nin yıldız üniversitelerinden birisi yaptığından ve Karabük halkına hizmetinden dolayı hepsinden de önemlisi gelip de AK Partiden milletvekilli aday adayı olduğu için, partimize güç kattığı için teşekkür ediyorum. Biz AK Parti olarak 7 Haziran’da yapılacak olan seçime hazırız. Burada ki kalabalığı da gördüğümüz zaman Karabük için, milletimiz için hizmet etmeye hazırız. 7 Haziran tarihinde iki milletvekilliğini alacağımızdan biz eminiz.” dedi.

“YAPAMADIĞIMIZ İŞLERİ BİRLİKTE YAPMAK İSTİYORUM”

Adaylık başvuru dosyasını İl Başkanı Timurçin Saylar’a takdim eden AK Parti Karabük Milletvekili aday adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal ise yaptığı konuşmada “Karabük halkı ile biz çok güzel işler gerçekleştirdik. Bunların içerisinde yaptıklarımız var yapamadıklarımız var. Ama, partimiz uygun görüp, Karabük halkıda onaylarsa bu yapamadığımız işleri birlikte tamamlamak istiyoruz. Karabük halkının yapmış olduğu en güzel işlerden bir tanesi Karabük Üniversitesi ise, Türkiye’nin yedinci tercih edilen üniversitesini hep birlikte yaptık. Hep birlikte Karabük’ün yaşam standartlarını değiştirdik. Demir-Çelik kentini, bugün bir üniversite kenti haline birlikte dönüştürdük. Bundan sonrada birlikte kurmuş olduğumuz eserimizi, korumak, yüceltmek, üniversitemizi ve şehrimizi rekabet edebilir bir hale getirmek, herkesin gıpta ile baktığı yaşamak istediği bir şehir haline getirebileceğimizin sözünü vermek istiyorum. Bu dinamizmin Karabük’te olduğunu biliyorum. Eğer el ele verirsek Karabük gıpta edilecek bir şehir haline gelecektir. Karabük halkının duasını ve desteğini bekliyorum” dedi

Ak Parti İl Başkanlığı çıkışında yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, burada da kendisine bekleyen vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yaptı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.