Türkiye’nin En Büyük ve En Ağır Bombardıman Uçağı

Türkiye’nin en büyük ve en ağır bombardıman uçağı olan HEK GAF F-4E, Karabük Üniversitesi Demir Çelik Kampüsü’nde sergilenmek üzere yerini aldı.

Türkiye’nin En Büyük ve En Ağır Bombardıman Uçağı
Yayınlama: 25.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Üniversitesi ile Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı arasında 20.11.2014 tarihinde imzalanan protokol ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda mevcut olan ve HEK’e ayrılmış durumda bulunan, 1 adet HEK GAF F-4E Savaş Uçağı ( F-4 Phantom) Karabük Üniversitesinde sergilenmek üzere getirilerek montajına başlandı.

Uzunluğu 20 metre Kanat Genişliği: 11.77 metre olup 29 tonluk bir ağırlığa sahip olan F-4 Savaş Uçağı bakımı yapılarak, üç adet özel araçla üniversitemize getirildi. Montajına bugün başlanan uçağın, 10 günlük bir süre ile montajı tamamlanarak sergilenecek.

F-4 Savaş Uçağının Karabük Üniversitesinde yerini alması ile birlikte Sivil Havacılık Yüksekokulu, Mühendislik Fakültesi, Teknoloji Fakültesi bölümlerinde teknik alanda eğitim gören öğrencilerimizin eğitim hayatında ufkunu açarak, bu alanda bilgi ve becerilerini uygulamaya dökeceklerdir. Öğrencilerin teorik bilginin yanında pratik çalışmalarında da yardımcı olup, somut olarak bu uçağın eğitim alanında kullanılacak, soyut olarak da havacılığı sevdirerek kendisine ayrılan alanda Karabük Üniversitesinin sembollerinden olacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.