Türk Eğitim-Sen’den İstifa Çağrısı!

Türk Eğitim Sen Karabük Şube Başkanı Ahmet Turgut Kurtoğlu: “Bu müdürü bu saatten sonra burada tutmayın”

Türk Eğitim-Sen’den İstifa Çağrısı!
Yayınlama: 03.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
9
A+
A-

Türk Eğitim-Sen Karabük Şube Başkanı Ahmet Turgut Kurtoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Kaplan’ın Facebook hesabından yaptığı paylaşımlara tepki göstererek, “Atatürk’ün Yahudi hatta Müslüman olmadığını Facebook sayfasında paylaşan bir kişinin eğitimde Türkiye ikincisi üçüncüsü beşincisi olmuş Karabük’te milli eğitimin başında olması Karabük insanına ve Karabüklüye hakarettir” dedi.

Kurtoğlu, Karabük’te bizler yeni eğitim yılına başlamadan birkaç gün önce sosyal medyada ve basına yansıyan haber sonucu bu eğitim öğretim yılını çok buruk ve öfkeli bir biçimde kutlama durumundayız diyerek, “Malum limizde eğitiminden sorumlu en üst yöneticisi İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Kaplan’ın Facebook sayfasında Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yahudi olduğuna, Müslüman bile olmadığına dair paylaşımını basın ve kamuoyundan duyarak haberdar olarak başladık. Şunu sormak istiyorum Türkiye Cumhuriyetinin Devletinin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı altında her gün sabahtan akşama kadar oturup aybaşında da cebini milletinin hazinesinden aldığı parayla kendinin ve çoluk çocuğunun iaşesini Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ülkede devam ettiren bu şahsın Atatürk’e Yahudi ve Müslüman bile değil diyen anlayışlara rağbet ederek bu tip paylaşımları kendi iradesi ile kendi sayfasında paylaşmasını Türk Eğitim-Sen olarak şiddetle kınıyoruz.

Bu olayın kamuoyunda duyulmasından sonra üç dört gündür gece ve gündüz telefonlarımız susmuyor siz ne yapıyorsunuz diye. Kamu oyununu bu baskısı ve tepkisi üzerine bugün bu toplantıyı tertip etmiş buluyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün Yahudi olduğun ve Müslüman olmadığını Facebook sayfasında paylaşan İl Milli Eğitim Müdürü’nün hangi etnik kökenden olduğunu sormak istiyorum, İl Milli Eğitim Müdürüne senin menşein nedir. Bunu aynı şekilde Facebook sayfasında yayınlamasını istiyorum. Atatürk’ün Yahudi hatta Müslüman olmadığını Facebook sayfasında paylaşan bir kişinin eğitimde Türkiye ikincisi üçüncüsü beşincisi olmuş Karabük’te milli eğitimin başında olması Karabük insanına ve Karabük’lüye hakarettir. Böyle bir olaydan sonra sizlerin aracılığı ile Karabük Valisine, Mehmet Ali Şahin’e ve samimiyetinden ve dürüstlüğünden kuşku duymadığım AK Parti’nin yeni İl Başkanı Timurçun Saylar’a havale ediyorum. İstiyorsanız bu adamı burada tutmaya devam edin. Böyle bir yanlış yapan Milli Eğitim Müdürünün 15 Eylül’de çocuklarımız okula gitmeden biletini kesin. Atatürk’e hakaret ederek kimden menfaat temin etmişse bu zatı muhterem onlardan yeni makamlar ve mevkiiler dilenmeye devam etsin. Karabük halkı Atatürk’e ihanet eden ve Milli Eğitim başında bulunan ne cahil bir insanı nede hain bir insanı asla tutmazlar. Atatürk’ün kurduğu diyebileceğimiz Cumhuriyet şehrinde Atatürk’e hakaret edecek bir milli eğitim müdürü Karabük’te barınamaz ve duramaz bunun altını çizerek söylüyorum. Ve bunları Karabük’ün etkili ve yetkili siyasetçilerine söylüyorum. Bu milli eğitim müdürünü bu saatten sonra burada tutmayın. Karabük’ü zuldür Karabük halkı yarın daha çok sert tepkiler ortaya koyar çünkü toplumsal barış ortadan kalkmamalıdır” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.