Türk Büro-Sen, anneleri bu yılda unutmadı

Türk Büro-Sen Karabük Şubesi Anneler Günü nedeniyle Yenişehir Büyük Kulüp’te üyelerine yemek verdi.

Türk Büro-Sen, anneleri bu yılda unutmadı
Yayınlama: 10.05.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Türk Büro-Sen Karabük Şubesi Anneler Günü nedeniyle Yenişehir Büyük Kulüp’te üyelerine yemek verdi. Bayan üyeleri ve üye eşlerinin katıldığı yemekli toplantıya ilginin bir hayli fazla olduğu gözlendi. 

Anneler günü nedeniyle düzenlenen yemekte bir konuşma yapan Türk Büro-Sen Karabük Şube Başkanı Celal Tokatlı “Türk Büro- Sen Karabük Şubesi olarak ilkini geçen yıl düzenlediğimiz Anneler günü etkinliğimizin bu yıl ikincisini düzenlemekten onur ve gurur duyuyoruz. Hayata gözümüzü açtığımız andan itibaren; sevgi dolu yüzü, muazzam merhameti ve eşsiz şefkatiyle karşılaştığımız siz annelerimizin bu önemli günlerini en içten dileklerimizle kutlar yaşamınızda ve çalışma hayatınızda sağlıklı mutluk ve başarılarla dolu birliktelik sürmenizi temenni ediyorum.” dedi.

Cömertliğin, karşılık beklemeden vermenin ve sabrın sembolü olan annelerin gelecek nesillerin hazırlayıcısı olduklarının altını çizen Tokatlı konuşmasını şöyle sürdürdü; “Annelerimizin; aile ve toplum hayatımızda çok önemli bir yeri bulunmaktır. Çocuklarımızın yetişme çağında ailelerinden aldığı eğitimin; olgunluk çağındaki davranış ve tutumlarını yakından etkilediği göz önüne alındığında, annelerimizin manevi sorumluluklarının büyüklüğü daha iyi bilinmektedir. Karşılıksız sevginin, emsalsiz hoşgörünün müstesna temsilcileri olan annelerimizin bu anlamlı günle sınırlı kalmadan; her zaman hatırlanması, anılması ve layık oldukları maddi ve manevi ilgiyi görmeleri en samimi dileğimizdir. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde üyelerimiz arasında birlik ve beraberliği daha ileri götürmek için sizlerle böyle anlamlı bir gün de bir kez daha birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yola çıktığımız günden bu yana geçen 22 yıl boyunca sizlerden aldığımız güçle ve destekle ilkeli, seviyeli ve onurlu sendikal mücadelemizi azimle sürdürmeye gayret ediyoruz.”

Son birkaç yılın ülkemizde Kamu Çalışanları açısından ekonomik ve sosyal yönden kayıplarla geçen yıllar olduğunu belirten Celal Tokatlı, son iki yıl içinde yapılan yasal düzenlemeler neticesinde;  Fazla Mesai ücretleri, prim ve ikramiye ödemeleri ile harcırah ve yol ücretleri bakımından kamu çalışanlarının haklarının yok sayıldığını belirtti.

2013 yılı toplu sözleşme görüşmelerinin tam bir fiyasko ile sonuçlandığını ifade eden Tokatlı,  yetkili sendika tarafından kabul edilen 123 TL.’lik zammın son yıllardaki en büyük hak kazanımı gibi gösterildiğini, sanki büyük bir başarıymış gibi kamuoyu ile paylaşıldığını söyledi. 2014 yılında alınan 123 TL.’lik zammın, enflasyon, Dolar ve Euro kurundaki artışlar karşısında ilk 4 ayda eriyerek sıfırlanmış olduğunu belirten Tokatlı şunları söyledi; “Enflasyon farkı ödemesinin toplu sözleşmede yer almamasıyla da 2014-2015 yılları memurlar için daha şimdiden kayıp yılları olmuştur. Toplu sözleşme masasında kamu çalışanlarının hak ettikleri şekilde temsil edilmesi bakımından sizlerden alacağımız destekle Sendikamızın yetki almasını sağladığınız takdirde, yapılacak ilk toplu sözleşme görüşmelerinde bahsettiğim geçmiş yıl zararlarının telafi edilmesi ve kamu çalışanlarının insanca yaşamasına yetecek iyileştirmelerin yapılması için üzerimize düşen çalışmaları yapacağımızın bilinmesini isteriz. Sivil toplum örgütleri güçlerini üyelerinden alır ve sahip oldukları bu güçlerini ülkenin, toplumun ve üyelerinin menfaatlerini korunması yolunda kullanır. Vatanımızın birlik ve bütünlüğü, inanç değerlerimiz;  gelenek ve göreneklerimizi en iyi şekilde yaşatmak ve hissettirmek bizim en büyük görevimizdir. Bunlar Türkiye Kamu-Sen ailesinin vazgeçilmezleridir. Bu nedenle, bugün her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu gibi; haklı mücadelemizin devamında ve toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili sendika olmak yolunda her zamankinden daha çok desteğinize ihtiyacımız bulunmaktadır.  İnanıyorum ki, Sizlerin desteğiyle bundan sonraki toplu sözleşme görüşmelerinde Kamu-Sen olarak görüşme masasında hak ettiğimiz yeri alacağız;  haklarımızı alacak ve kayıplarımızı telafi edeceğiz. Bu inançla sendikamızı bu günlere taşıyan siz değerli üyelerimize bir kez daha sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Sevgili anneler; Sendika olarak siz annelerimizin çalışma hayatı ve yaşamınız içindeki, ekonomik ve sosyal sorunlarınızı biliyoruz. Bu sorunları ve çözüm yollarını gerek toplu görüşme masasında gerekse kurum idari kurullarında ve gerekse hizmet kolumuz olarak yaptığımız çalıştaylarda gündeme getiriyoruz. Bu çalışmalarımızı ve sonuçlarını da aylık bültenlerimizde, zaman zaman basın açıklamaları yoluyla veya sizlerle bir araya geldiğimizde kamuoyu ile paylaşıyoruz,  paylaşmaya da devam edeceğiz. Yoğun çalışma hayatında boy gösteren ve ailesine maddi olarak da katkıda bulunan annelerimizi bir gün olsun dinlendirmek ve motivasyonlarını artırmak amacıyla böyle bir etkinliği geçen yıl olduğu gibi bu yılda düzenledik. İnşallah bundan sonrada hep birlikte geçirdiğimiz güzel ve eğlenceli geleneksel bir akşam olur. Etkinliğimizin Sendikamıza ve tüm annelerimize hayırlara vesile olmasını Cenabı Allahtan niyaz ediyorum. Sizlerin huzurunda tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum

Yapılan konuşmanın ardından yemeğe katılanlara hoşça vakit geçirdiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.