Tuncay ÖZCAN: “ Yararlı bir kongre oldu”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tuncay Özcan, Karabük açısından son derece yararlı bir il kongresini geride bıraktıklarını söyledi.

Tuncay ÖZCAN: “ Yararlı bir kongre oldu”
Yayınlama: 14.01.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tuncay Özcan, katılımın yoğun ve organizasyonun mükemmel olduğu bir kongreyi geride bıraktıklarını da belirterek Başbakan Prof Dr Ahmet Davutoğlu’nun programının bir ay öncesinden belli olmasına rağmen doktorlarının istirahat etmeleri tavsiyesi üzerine Karabük Kongresine katılamadığını ifade etti.

Kongreyi planlarken hem parti içi birlik ve beraberliğe hem de Karabük için yararlı bir kongre olmasına özen gösterdiklerini belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Özcan, “Bizim için en önemli konu Ticaret Sanayi Odası ile birlikte takip ettiğimiz İsmetpaşa Serbest Bölge ve Endüstri Bölgesi idi, projeyi hem Polisevi’nde yapılan görüşmede hem de Ticaret Sanayi Odası tarafından düzenlenen yemekte sayın bakanlarımıza aktardık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız müsteşarına konuyla ilgili talimatları verdi, bizden de yapmamız gereken değişiklikler noktasında talepleri oldu, bu proje Karabük’ün 40-50 yılını garantiye alacak bir proje” dedi.

Kongreye katılan bir diğer bakan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’dan da taleplerinin olduğunu belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Özcan şunları söyledi:

Çevre Yolu konusunda talebimiz oldu, ayrıca mevcut demiryolu hattı Kardemir’in yükünü taşıma noktasında bile yetersiz kalıyor. Filyos Projesi devreye girdiğinde karayoluna da ihtiyacımız olacak. Yenice-Filyos duble yolu ve Bartın, Kastamonu yolları ile ilgili taleplerde bulunduk. Ayrıca Karabük’ün il olarak turizm bölgesi ilan edilmesini ve bu sektörde teşvik kapsamına alınmasını istedik. Bunun yanında makine imalatı sektöründe üçüncü bölge teşvik kapsamında yer alan Karabük’ün beşinci bölgeye alınmasını istedik ve sayın bakanımızda bunun uygun olacağını ifade ettiler. Biz KARDEMİR, üniversite ve kentteki işçi kültürü açısından bu sektörde avantajlı ve deneyimli bir bölgeyiz. Bu konudaki rakiplerimiz Eskişehir ve Sivas. Türkiye 2023’e kadar bu sektörde ciddi yatırımlar yapacak ve amacımız Karabük’ü bu sektörün merkezi haline getirmek.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.