Tuncay Özcan İstifasını Saylar’a Sundu

AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanı Tuncay Özcan, TSO Başkanı seçilmesinin ardından ilçe başkanlığından istifasını düzenlediği basın toplantısı ile İl Başkanı Timurçin Saylar’a sundu.

Tuncay Özcan İstifasını Saylar’a Sundu
Yayınlama: 03.03.2015
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Karabük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Namal’ın 7 Haziran’da yapılacak milletvekilliği seçimleri istifa etmesinin ardından boşalan Başkanlığa TSO yönetim kurulu kararı ile Tuncay Özcan getirildi.

Aynı zamanda AK Parti Merkez İlçe Başkanı olan işadamı Tuncay Özcan, TSO Başkanlığına getirilmesinin ardından AK Parti İl Başkanlığında istifasını İl Başkanı Timurçin Saylar’a sundu.

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Haziran ayında yapılacak olan Genel seçim çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, “Pazar günü aday adaylarının temayül süreçleri sona erdi. Tabi bu süreç bittikten sonra diğer süreçlerimiz devam edecek; ama bu süreç içerisinde biliyorsunuz ki Karabük’te Sedat Namal’dan boşalan TSO Başkanlığı ile ilgili dün TSO Yönetimi bir irade ortaya koydu. Bu irade sonucunda da Tuncay Özcan kardeşimiz TSO Başkanı oldu. Ben bu anlamda kendisine, arkadaşlarına ve bizlere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. TSO Başkanlığı’ndan sonra kendisi bir irade koydu ve Merkez İlçe Başkanlığı’ndan istifa etti. Fakat AK Partililiği devam etmektedir. Biz kendisini AK Partili olarak bir dava arkadaşımız görüyoruz. TSO Karabük için çok önemli bir makamdır. Tabi bu çok önemli makamda yoğun işlerinin olması sebebi ile Tuncay Özcan kardeşimiz böyle bir irade ortaya koymuştur. Biz TSO ile Karabük’ümüze hizmet eden diğer kurumlar ile de AK Parti Karabük İl Başkanlığı olarak şehrimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Hem milletvekillerimiz ile hem de parti teşkilatlarımız ile Karabük’ümüze hizmet etmeye devam edeceğiz. Hizmetimizin neticesi de 14 senedir Karabük’e hizmet eden AK Parti teşkilatları tekrar durmak yok yola devam anlayışı ile hizmetlerine devam edecektir” dedi.

Karabük TSO Başkanı Tuncay Özcan ise, 4 ay önce yapılan 5. merkez ilçe kongresinde tüm delegelerin oylarıyla seçilerek devraldığını hatırlatarak, “Büyük AK Parti ailesinin bir ferdi olmaktan daima onur duydum. Zira siyaseten bir kıyafet ile hizmete vesile olmak, muteber bildiğimiz her seviyede özel ve anlamlı bir duygudur. Kısa fakat epeyce dolu gecen bu sürede biz bu hissiyatı dolu dolu yaşadık. Daima bildik ve inandık ki, Karabük halkı her şeyin en güzelini hak ediyor. Mensubiyeti ile şereflendiğimiz AK Parti ailesinin kimliğini kurucusundan alan “Siyasetin tek limanı ahlaktır” kurumsal prensibi bizim hizmet süremizce tek mihmandarımız olmuştur” dedi.

“HAYATIMIZ BU TOPRAĞIN İNSANINA HİZMETE VAKFOLMUŞTUR”

Başkanlık görevimizi ifa ederken ziyadesiyle yardım ve destek gördüğümüz herkese teşekkür eden Özcan, “ Başta milletvekillerimiz ve İl Başkanımız olmak üzere, çok değerli kurul arkadaşlarıma, partimizden milletvekili aday adayı olmuş tüm arkadaşlarıma diğer ilçe başkanlarına ,yönetim kurulu üyelerine, hanım kollarına, gençlik kollarına, mahalle ve köy başkanlarına çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte Zira bana daima kıymet verdiler, güç verdiler. Ayrıca büyük AK Parti ailesine bizleri kabul ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Siz değerli basın mensubu dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Kendimizi ve hizmetlerimizi yansıtmada daima kolaylıkla ve samimiyetle yanımızda oldunuz. Ve son olarak daima hizmetinde olmaya devam edeceğimiz Karabük Halkına çok teşekkür ediyorum. Büyük bir sorumluluk ve onur ile yürüttüğüm AK Parti Merkez ilçe Başkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerimden, AK Partili kimliğim ve gönül bağım baki kalmak şartı ve kararlılığı ile istifa ediyorum. Bundan sonra hizmetimiz daha farklı bir konum ve kurumda kesintiye uğramadan devam edecektir. Bu süreçte anladığım en büyük gerçek şudur; bizim hayatımız bu toprağın insanına hizmete vakf olmuştur. Bu istifa kurumsal bir tasarruf değil, şahsi kurumsallık anlayışımızın gereğidir” ifadesinde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.