Tüm Kalbimizle Yanınızdayız!

Kardemir Karabükspor Bedensel Engelli Basketbol Takımı Euroleague 3 Avrupa Şampiyonası’na katılacak. Karabüksporlu futbolcular, Bedensel Engelli Basketbol Takımını Avrupa’ya uğurladı.

Tüm Kalbimizle Yanınızdayız!
Yayınlama: 11.03.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Garanti Tekerlekli Sandalye Bedensel Engelli Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Kardemir Karabükspor, Euroleague 3 Avrupa Şampiyonası’na katılmak üzere İspanya’ya uğurlandı.

Kardemir Karabükspor futbol takımı ve yöneticiler tarafından Metin Türker Tesisleri önünden uğurlanan basketbolcular 12-15 Mart 2015 tarihlerinde İspanya’da düzenlenecek olan Euroleague 3 Avrupa Şampiyonası C Grubu’nda mücadele edecek.

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, basketbol antrenörü Can Aksu’ya çiçek takdim ederek eleme maçlarında başarılar diledi.

İspanya’da düzenlenecek olan Euroleague Avrupa Şampiyonası’na katılacak olan Karabükspor Bedensel Engelliler Basketbol Takımı Antrenörü Can Aksu, geçen sezon Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’ni 3. tamamladıklarını ve Euroleague 3’e katılma hakkı kazandıklarını hatırlattı.

AKSU: “HEDEFİMİZ GRUPTAN ÇIKMAK”

Uğurlama töreni nedeniyle çok mutlu olduklarını ve kendilerine moral verdiğini, Karabük ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerini de belirten Aksu, “İspanya’da zorlu maçlar bizi bekliyor. Bir aksilik olmazsa son gün ev sahibi İspanya ile maçımız olacak. Gruptan çıkarsak nisanda Hollanda’da finaller olacak. Takım hazır. 45 gündür bu maçlara hazırlanıyoruz. Aramızda milli takımda olan ve Avrupa tecrübesine sahip sporcularımız var. İnşallah şampiyonada iyi sonuçlar alıp evimize dönmek istiyoruz. Hedefimiz gruplardan çıkmak. Gruptan çıkan şampiyon olur diye düşünüyorum. Çünkü grupta güçlü takımlar var. Rakipleri iyi analiz ettik” dedi.

Takım kaptanı Murat Aslanoğlu da, heyecanlı olduklarını kaydederek, hedeflerinin iki etaplı turnuvadan ilk etapta lider çıkarak Hollanda’da final maçlarına katılmak olduğunu söyledi.

VURAL: “İNŞALLAH BİZ DE AVRUPA’YA GİTME BAŞARISINI TEKRARLARIZ”

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural ise, “Hepimiz sporcuyuz. Sadece futbolda değil diğer branşlarda da takımlarımız var. Avrupa’ya bir yoldan gidiyoruz. İnşallah futbol takımı olarak biz de Avrupa’yı tekrarlarız. Geçen sezon iyi gittik Avrupa’da. İnşallah tekrarlarız. Bunlar zor değil” diye konuştu.

Bugün karayoluyla İstanbul’a, yarın sabah havayoluyla İspanya’ya gidecek olan Kardemir Karabükspor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 12-15 Mart’ta İspanya’da yapılacak Euroleague 3’te C Grubu’nda İspanya’dan Club BSR Amiab Albacete, Hollanda’dan Only Friends, İngiltere’den Coyotes ve İtalya’dan Special Bergamo Sport takımlarına karşı mücadele edecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.