Trafik kazasında yaralanan öğrencilerin durumu iyi

Trafik kazasında yaralanan öğrencilerin durumu iyi
Yayınlama: 10.10.2023
2
A+
A-

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz ve Genel Sekreter Lütfü Köm, Karabük’te minibüs ile kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında yaralanan KBÜ öğrencilerinin sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

KBÜ Mühendislik Fakültesi öğrencisi Sena Nur Alakuş ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencisi İbrahim Özdarçın’ı hastanede ziyaret eden KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz ve Genel Sekreter Lütfü Köm, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erkan Doğan’dan yaralılar hakkında bilgi aldı.

Genel sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilen Sena Nur Alakuş ve İbrahim Özdarçın ile sohbet eden Solmaz ve Köm, öğrencilere geçmiş olsun dileklerini iletti. Kazanın ardından mesaj yayımlayan KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Trafik kazası geçirdiğini büyük bir üzüntüyle öğrendiğim Mühendislik Fakültesi öğrencimiz Sena Nur Alakuş ve Sağlık Hizmetleri MYO öğrencimiz İbrahim Özdarçın başta olmak üzere kazada yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum” dedi.

Olay

Karabük – Kastamonu Karayolu 100. Yıl Jandarma Kavşağı’nda meydana gelen kazada, Mevlüt Erdoğan idaresindeki 78 M 0029 plakalı yolcu minibüsü kavşakta kırmızı ışık ihlali yaparak karşı şeride geçtiği sırada, Kastamonu istikametinden gelmekte olan Hafız Altundaş yönetimindeki 78 ABG 060 plakalı kamyonet ile çarpışmış, kazada kamyonet sürücüsü ile birlikte yanında bulunan 2 kişi, minibüs sürücüsü ve 7 yolcu olmak üzere toplam 11 kişi yaralanmıştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.