Timurçin SAYLAR; “Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ağırlık vereceğiz”

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, yeni kurulan teşkilatla birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlandıklarını söyledi.

Timurçin SAYLAR; “Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ağırlık vereceğiz”
Yayınlama: 14.07.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, İl Kadın Kolları ve Eskipazar ilçe Başkanlığına atamalar yaptıklarını belirterek, “İl Kadın Kollarına 2005’te beraber çalıştığımız Av. Hülya Uğur Kocakavak’ı atadık. Kendisi teşkilat çalışmalarını yaparak yoluna devam edecek. Eskipazar ilçesinde meydana gelen istifaların ardından Veteriner Hekim Hasan Sevdalı’yı ilçe başkanı olarak atadık. Onlarda gerekli çalışmalarını yaparak seçim sürecinde yoğun bir çalışma içerisinde olacak. Önümüzdeki en önemli süreç Cumhurbaşkanlığı var. Yeni kurulan bir ekibiz. Burada teşkilatları yeni kurduk ve Ramazan ayındayız. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Halk tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanını kendi seçecek. Buda yeni bir tecrübe olduğundan seçim çalışmalarına ağırlık vererek, seçim sonrasında da Karabük’teki yatırımlar noktasında halka hizmet etmek adına elimizden geleni yapacağız. 2001 -2014 yılı arasında bir sürü yatırım yapıldı ve gerçekleştirildi. Yarım kalan yatırımlarla ilgili eksik kalan kısımları takip ederek tamamlamak için çabalayacağız” dedi.

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, 2002- 2014 yılları arasında Karabük’e iktidar tarafından çok şey kazandırıldığını ve bunların görülmesi gerektiğini de anlatarak, “ Yüzme havuzunu çok konuşuyoruz ve tek eleştiri oradan geliyor. Orada teknik bir sıkıntı var. Havuzda su kaçırma olduğundan açılmıyor. Dünya kadar yatırım yapmışız bir yatırım eksik olunca eleştiri odağı oluyoruz. Biz bu memlekete yapmış olduğumuz yatırımlara bakarsanız, saymakla bitmez. 2000 yılında şu memlekette bir tane tüneli ışıklandırınca bangır bangır bağırıyorduk. Şimdi Yenice yolunu tamamladık, bütün yolları ışıklandırdık. Bu yolu bizden önceki siyasiler belli noktaya getirdi. Onlardan da Allah razı olsun. En can alıcı tüneller bizim dönemde yapıldı. Yapılanında görülmesini istiyoruz. Yenice artık Karabük’ün mahallesi gibi oldu. Bizim yaptıklarımıza baktığımız zaman KARDEMİR’i çabuk unuttuk. Burada 8 ay işe gidip 4 ay ücretsiz izine çıkan işçiler vardı. KARDEMİR’in borç yapılanmasını bu iktidar risk alarak yaptı. Sonraki süreçte KARDEMİR uçmaya koşmaya başladı. KARDEMİR’in üzerinde Başbakan’ın özel bir ilgisi var. Ben en son gittiğimde bile bana direk KARDEMİR’i soruyor. KARDEMİR o dönemdeki desteklerinden dolayı bugünlere gelirken, fabrika ne yaptı; iki senede bir fakülte binası yaptı. KARDEMİR’e elimizi taşın altını koymasaydık, fabrika kurtulmasaydı bugün üniversitede bu kadar fakülte binası olur muydu. Rektör hocamın da kapasitesi çok büyük ve güzel hizmetler yaptı. Bunları yaparken parayı kim verdi, hükümet gönderdi. Kalkınma Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı gönderdi. Bugüne kadar 700 milyon TL’in üzerinde para gelmiş. KBÜ’ye baktığınızda Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri. Burada bizim emeğimiz var. Bu emeği hiç kimse inkar edemez” dedi.

“BİZ GETİRDİK RAFET BEY DAĞITTI”

İktidar tarafından Doğalgazın şehre kadar getirdiğini ve şehir içine Belediye tarafından taşındığını da anlatan Başkan Saylar, “Doğalgazı biz getirdik. Şehrin dışına kadar gelen gazı ise belediye şehir içine taşıdı. Belediyeden Allah razı olsun bütün mahallelere dağıttı. Bu bir nimet. Biz getirdik Rafet bey dağıttı. Allah razı olsun. Burada iki türlü emek var. Biz getiriyoruz o dağıtıyor. Bunu polemik dahi yapmanın bir konusu yok. Kim ne yapıyorsa Allah razı olsun. Ama bilinmesi gerekiyor. Getiren biziz dağıtan belediye. Karabük Gerede yolunu Balıklarkayası kavşağından aldık ve 2007 yılında tamamladı. Bunları da konuşmak lazım. Eflani’nin yeni yolunu görenler eski yolu iyi hatırlar. Biz bu şehrin her yerine hizmet ediyoruz. Sağlık yatırımlarında Safranbolu’ya yeni hastane yapıyoruz, 200 evler ‘e 200 milyon liraya yeni bir hastane yapıldı. Eleştiriler oluyor sıkıntılar olabilir. Bunlar düzelecek şeyler ama duruma genel olarak bakmak lazım. Bizim hastanenin ameliyathaneleri Ankara ve İstanbul’daki ameliyathanelerden hiçbir farkı yok. 5 yıldız konforunda bir hastanemiz var. Eğitimde okul ve derslik sayılarını birden beşe çıkarmışız. Hangi mahalle de ne yapıldığı ortada. OSB yüzde yüz doldu. OSB olarak 34 yeni yer daha veriyoruz ve verdiğimiz yatırımcı hemen çalışmaya başlıyor. Karabük artık göç veren değil göç alan kent oldu. OSB’de Rafet Vergili’nin katkıları da çok büyüktür. Biz parti olarak Ankara’da uğraşırken, Rafet bey de enerji alanında çok büyük destek verdi. Bizim siyasi anlayışımız farklı onun anlayışı farklı olabilir ama bu şehirde birbirimizi yüzüne bakan insanlarız” ifadesinde bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.