Tam Eğitim Bursu Başvuruları 20 Şubat’ta Sona Eriyor

Türk Eğitim Derneği (TED), “Tam Eğitim Bursu” sınav başvurusu başladı.

Tam Eğitim Bursu Başvuruları 20 Şubat’ta Sona Eriyor
Yayınlama: 16.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

TED Karabük Koleji Müdürü Kerim Barçın, Tam Eğitim Bursu sınavlarının 4 Nisan Cumartesi günü yapılacağını başvuruların ise 20 Şubat’ta sona ereceğini söyledi.

Bu bursun diğer burslardan farklı olarak sadece maddi destek sağlamakla kalmayıp, öğrencilerin üniversite sonuna kadar tüm eğitim masraflarını karşıladığına dikkati çeken Barçın, “ TED 2003 -2004 yılından beri başlattığı Tam Eğitim Bursluluk projesi var. Bu proje ile ilgili Türkiye’de okuyan öğrencilerimize fırsat eşitliliğine katkı sağlamak adına burslar verilmektedir. TED’in kuruluşundan bu yana 48 bin öğrenciye burs vermiştir. Tam Eğitim Bursu, her yıl Türkiye genelinde düzenlenen sınavlar sonucu ve il ziyaretleri yapıldıktan sonra burs almaya hak kazanan öğrencilere verilir. Bu öğrenciler Türkiye’de bulunan TED Okullarında eğitim görürler. Her yıl Türkiye genelinde sınav düzenlenir ve bunlardan bir tanesi de Karabük’tedir. Yazılı sınavda başarılı olan öğrenciler TED uzmanları tarafından evlerinde ziyaret edilir. Öğrenci ve ailesi ile görüşmeler yapılır. Yazılı sınavda başarılı olan ve ev ziyaretlerinde uygun bulunan öğrenciler TED’den Tam Eğitim Bursu almaya hak kazanırlar. Burs öğrencilerin tüm eğitim, servis, yemek, kitap, kırtasiye, giyim ve cep harçlıklarını karşılamaktadır. TED burs vereceği öğrencileri seçmek üzere her yıl tam eğitim bursu sınavı yapmaktadır. Tam Eğitim Bursu öğrencisi sayısı bugün Türkiye’de bin’e yaklaşmıştı. Bugün okulumuzda 69 öğrenci Tam Eğitim Burs’u görmektedir. 4,5, 6, 7 ve 8’inci sınıfa devam eden öğrenciler sınava başvuruda bulunabilir. Öğrencilerin başvuru yapabilmesi için, not ortalamasının 85-100 aralığında olması gerekmektedir” dedi.

TED Koleji Müdürü Kerim Barçın, burs için sınav başvurularının 5 Ocak’ta başladığını, 2o Şubat’ta ifade ederek, “Tam Eğitim Bursu sınavı 04 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 10.00’da okulumuzda düzenlenecektir, Sınav başvuruları 05 Ocak-20 Mart 2015 tarihleri arasında www.ted.org.tr ve www.turkegitimdernegi.org.tr adresinden online olarak yapılması gerekmektedir. Buradaki sınavlara Karabük dışından Bartın, Kastamonu ve Çankırı illerindeki öğrenciler de katılacak.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.