SYM’ler Mahallelere Can Veriyor!

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin üzerinde hassasiyetle durduğu “Her Mahalleye Bir Sosyal Yaşam Merkezi” projesi çerçevesinde, mahallelere Sosyal Yaşam Merkezi yapımı devam ediyor.

SYM’ler Mahallelere Can Veriyor!
Yayınlama: 17.08.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, yıl sonuna kadar Sosyal Yaşam Merkezi bulunmayan mahalle kalmayacağını söyledi.

Belediye Başkanlığının ilk döneminde mahallerin çoğuna Sosyal Yaşam Merkezi yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 2014 yılının sonuna kadar diğer mahallerde de Sosyal Yaşam Merkezlerini açacak.

Sosyal Yaşam Merkezi bulunmayan mahallelerden Şirinevler Mahallesinin Sosyal Yaşam Merkezi tamamlanırken, önümüzdeki günlerde açılışı gerçekleştirilecek. Yıl sonuna kadar Sosyal Yaşam Merkezi olmayan mahallenin kalmayacağını belirten Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “Çoğu mahallemize sosyal yaşam merkezi yapmıştık. Birkaç mahallemize sosyal yaşam merkezi yapamamıştık. Yer konusunda sıkıntılar çektiğimiz için böyle bir durumla karşılaştık. Fakat sosyal yaşam merkezi olmayan mahallerimizin yer sorunu hallettik. Aydınlık Evler Mahallesinde ihtiyaç nedeniyle mevcut bulunan sosyal yaşam merkezine bir kat daha çıkarak su sorunu gidereceğiz. Şirinevler Sosyal Yaşam Merkezimiz geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Önümüzdeki günlerde açılışını yapacağız. 100. Yıl Mahallesinde sosyal yaşam merkezinin yapımına başlamıştık. Burada çalışmalar devam ediyor. Yeşilmahalle’ye sosyal yaşam merkezi yapmak için yer belirlemesini yaptık burada da çalışmalar önümüzdeki günlerde başlayacaktır. Üniversite Mahallesinde yer konusu halledilmiş olun inşaatına başlanacaktır. Sosyal Yaşam Merkezi olmayan Yaylacık ve Kapullu Mahallelerine de sosyal yaşam merkezleri yapılacaktır. Belirtmiş olduğumuz mahallelerin sosyal yaşam merkezleri çok büyük bir aksilik olmadı sürece yıl sonuna kadar tamamlanarak sosyal yaşam merkezi olmayan mahallemiz kalmayacaktır” dedi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.