SYDV Müdürü Cambaz “Kömür yardımlarımız devam ediyor”

Karabük Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yasemin Cambaz, vakıf olarak şu ana kadar Bin 639 haneye toplamda 2 Bin 897 ton kömürün ulaştırıldığını söyledi.

SYDV Müdürü Cambaz “Kömür yardımlarımız devam ediyor”
Yayınlama: 15.10.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Karabük Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yasemin Cambaz, vakıf olarak kömür yardımlarının devam ettiğini söyledi. Kurban Bayramı öncesi genel müdürlükten vakfa gelen 120 bin TL’nin yardıma muhtaç ailelerin hesaplarına yattığını söyleyen Cambaz, şimdiye kadar 693 haneye kömür yardığımı yapıldığı belirti.

Genel Müdürlükten Kurban Bayramı öncesi gelen 120 bin TL’yi yardıma muhtaç ailelere nasıl verildiğini açıklayan Vakıf Müdürü Canbaz “Kurban Bayramı nedeniyle genel müdürlüğümüz tarafından 120 bin TL tutarında pay gönderildi. Biz bunları bizlerden yardım alan ailelerimizi değerlendirdik ve 953 hanemize gelen bu parayı hesaplarına aktardır. Bu yardım yapılırken bir kıstas ele alındı kişi sayıları ve muhtaçlık durumları ele aldık. Bir ve iki kişilik ailelere 100 TL, diğer üç ve dört kişilik ailelere 125 TL, 5 kişilik aile ve üzerine 150 TL para yardımında bulunuldu. Bu yardımlarımız sadece bayramda değil sürekli devam ediyor. Çünkü bizim genel müdürlüğümüz periyodik olarak paylarımızı gönderiyor biz çok acil durumu olanlara, dilekçe ile nakdi yardım talebinde olanları heyet olarak değerlendiriyoruz. Toplu olarak Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi yardımda bulunuyoruz” dedi                    

“DEĞİŞİK DURUMLARDA DA NAKDİ YARDIM YAPIYORUZ”

Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi yapılan nakdi yardımların yanı sıra bazı durumlarda da vatandaşlara nakdi yardım yapıldığını hatırlatan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yasemin Cambaz “Nakdi yardım isteyen 800 ila 850 ailemiz var. Bunların hepsinin müracaatı vakfımız da mevcut. Bizler maddi durumu iyi olmayan ailelere öğrencisi vardır, aylık kirasını ödeyememiştir, sağlık problemi vardır bu zor durumlarda nakdi yardım yapıyoruz. Tabi ki bu yardımlar çok yüksek miktarda değil. İstisnai durumlar olduğu zaman yangındır, afet durumlarında heyetimiz daha fazla miktarda yardım yapılması konusunda karar alıyor” dedi.

“KÖMÜR YARDIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde vakıf olarak yakacak yardımlarının devam ettiğini belirten Cambaz “Şu anda yakacak konusu ile ilgileniyoruz. Bu yıl asgari ücretlilere de yakacak yardımında bulunduğumuz için onunla ilgili çok sayıda müracaatımız var. Bu durumda da bizim değerlendirmemiz gereken kıstaslarımız var. Çünkü ilimizde çok sayıda asgari ücretle çalışan ailelerimiz var. Tabi ki belirlediğimiz kıstaslara göre yardımda bulunuyoruz. Biz müracaat eden her vatandaşımızın müracaatını kabul ediyoruz. Asla şu anlama gelmesin her asgari ücretliye yardım yapıyoruz sanılmasın. Değerlendirmemiz neticesinde muhtaçlık sınırımız var muhtaç olup olmadığı sürece heyetimiz karar verdiği zaman yakacak yardımında bulunuyoruz. Biz bu sene 4 bin 970 ton yakacak talep ettik genel müdürlüğümüzden. İhaleyi alan firma tarafından adrese teslim yapılıyor. Köylere sadece yükleme işlemi yapıyoruz. Şu ana kadar bin 639 hanemize yakacakları ulaştırıldı. Buda toplamda 2 bin 897 tona tekamül ediyor. Bu yardımlar vakfımıza üye olan yeşil kartlı diye tabir ettiğimiz ailelere iki ton yakacak yardımda bulunduk. Diğer yakacak yardımını ise asgari ücretliye, üniversite öğrencilerine, sığınmacı ailelerimize de 1.5 ton yardım yapılmasına karar verildi” dedi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.