Sinyalizasyon için 900 imza topladılar!

Arkadaşlarının hayatını kaybettiği kavşağa sinyalizasyon yapılması için bir süredir eylemlerini sürdüren üniversite öğrencileri, topladıkları imzaları Vali Orhan Alimoğlu’na teslim ettiler.

Sinyalizasyon için 900 imza topladılar!
Yayınlama: 25.04.2014
Düzenleme: 15.06.2020
6
A+
A-

Karabük Üniversitesi öğrencisi Ersin Sönmez, 9 Nisan Çarşamba günü sinyalizasyon sisteminin bulunmadığı Karabük-Kastamonu Yolu 100.Yıl kavşağında yaya olarak karşıdan karşıya geçmek isterken bir aracın çarpmasıyla sonucu hayatını kaybetmişti. Kazanın ardından bir gün sonra olay yerinde toplanan Ersin Sönmez’in arkadaşları sinyalizasyon sisteminin yapılması için ilk eylemlerini gerçekleştirmişlerdi.

Kazanın meydana geldiği yerde halan bir çalışma yapılmaması nedeniyle bir grup üniversite öğrencisi Karabük Valiliği binası yanında basın açıklaması yaptılar. Öğrenciler sinyalizasyon kurulması için 900 imza topladıklarını söylediler.

Bir gurup üniversite öğrencisi adına açıklama yapan Mehmet Emin Ünal isimli üniversite öğrencisi kazanın meydana geldiği yerde sinyalizasyon sisteminin yapılmadığını ve yapılıncaya kadar eylemlerinin devam edeceğini söyledi. Gerekli önlemin alınmadığı taktirde öğrenciler olarak kendi önlemlerini alacaklarını belirten Mehmet Emin Ünal “9 Nisan tarihinde Ersin Sönmez arkadaşımızı Karabük-Kastamonu Karayolu 100. Yıl Kavşağında trafik kazası sonucu kaybettik. Aynı yerde daha öncede bir çok kaza yaşandı ve biz, bunlara karşı önlem alınmasını talep ettik. Taleplerimizi yol kapatma eylemi yaparak kurumlara ilettik ve sorumluların kaçamayacağını bildirdik. Karabük Üniversitesi Rektörlüğü ve Karabük Valiliğinden randevu talebinde bulunduk. Ancak her hangi bir geri dönüş yapılmadı. Biz öğrencilerin bu insani talepleri dikkate dahi alınmadı. Geçtiğimiz Pazartesi günü İl Trafik Komisyonu malum yolda hız limitlerinin düşürülmesi uygulamasına gitti. Fakat bu kesinlikle yeterli değildir. Biz Karabük Üniversitesi öğrencileri daha fazla arkadaşımızı kaybetmek istemiyoruz. Katil kavşağa sinyalizasyon sisteminin kurulması konusunda ısrarcıyız. Talebimiz gayet basittir, eğer önümüzdeki süreçte bu katil kavşakta sinyalizasyon sistemi yapılmayıp facialar engellenmez ise biz öğrenciler kendi önlemlerimizi alacağız. Bunu, basın aracılığı ile tüm kurumlara ve sorumlulara bildiriyoruz” dedi                                   

Öğrenciler daha sonra topladıkları 900 civarında imzayı Vali Orhan Alimoğlu’na teslim etmek üzere Valiliğe geçtiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.