Sendika ve İşçi Kararlı!

Karabük’te Ramsey markası altında faaliyet gösteren Gürmen Giyim Sanayi tekstil firmasında örgütlenme çalışması mücadelesi veren Öz İplik-İş Sendikası, sendikalarına üye olan işçilerle dayanışma toplantısı yaptı.

Sendika ve İşçi Kararlı!
Yayınlama: 30.11.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Tüccarlar Kooperatifi Düğün Salonunda tekstil işçileri ile bir araya gelen Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, bir güce karşı mücadele ettiklerini ve bu mücadeleden dönmeyeceklerini söyledi.

İnanç, 5 aydır örgütlenme çalışması yaptıklarını belirterek, “Biz sadece ve sadece emeğimizin karşılığını istiyoruz. Sadece ve sadece çocuklarımızı mutlu etmek için hakkımızı istiyoruz. Bizim Firma sahipleri ile bir davamız yok, biz asgari ücretle geçinemiyoruz. Patron bunu duy. Bu davayı ya kazanacağız, ya kazanacağız başka şansımız yok. Öz İplik – İş Sendikası bütün kadrosuyla burada. Bundan sonra görevini yapma sırası işçilerde. Buradan hodri meydan diyorum. Sen sendikaya karşısın, bu işçiye 3-4 ikramiye ver, ben buradan çekip gideceğim. Bu işçinin hakkını verin, bu işçilerde sendikadan istifa etsinler” dedi.

Genel Başkan Murat İnanç, işçilere örgütlenme için biraz daha çaba göstermelerini isteyerek, akşam ev ve çay sohbetlerini sıklaştırmalarını istedi.

Düzenlenen dayanışma toplantısına Sendikanın genel merkez yöneticilerinin yanısıra Türkiye genelindeki Şube başkanları ile il temsilcileri de katıldı. Toplantı sonrası sendika yetkilileri tarafından toplantıya katılan işçilere çay bardağı hediye edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.