Sedat Namal İstifasını Açıkladı!

Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan TSO Başkanı Namal “10 Şubat tarihi gelmeden istifamı açıklamamın arkasında hiç kimse bir şey aramasın. Erken istifa etmemin tek nedeni özgüvenim ve ben bu işi yapabilirimden kaynaklanıyor” dedi

Sedat Namal İstifasını Açıkladı!
Yayınlama: 05.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Devlet memurlarının ve seçilmiş olanların milletvekilliği aday adaylığı için müracaat süresinin 10 Şubat’ta dolmasına karşın, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Namal AKP’den milletvekili aday adaylığını açıklayarak bu görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan TSO Başkanı Namal “10 Şubat tarihi gelmeden istifamı açıklamamın arkasında hiç kimse bir şey aramasın. Erken istifa etmemin tek nedeni özgüvenim ve ben bu işi yapabilirimden kaynaklanıyor” dedi

Milletvekilliği aday adaylığı için istifasını açıklayan Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Namal, göreve geldiklerinde dört ana projelerini olduğunu hatırlatarak “Bundan bir buçuk yıl önce Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildim. B süre içerisinde yönetim kurulumuzu oluşturduk. Özellikle Karabük iş adamlarının, Karabük sanayicilerinin bir adım daha nasıl ileriye getirebiliriz, sanayileşmeyi Karabük’te nasıl kalkındırabiliriz şeklindeki çalışmalar doğrultusunda, hiç kimseyle kavga etmeden, birlik, beraberlik ve barış içerisinde bu görevi şimdiye kadar sürdürmeye çalıştık. Güzel işlere imza attığımıza inanıyorum. Göreve geldiğimizde dört tane projemiz vardı. Bunlardan bir tanesi Ticaret ve Sanayi Odasının yeni bina konusu idi. Bununla ilgili son aşamaya gelindi. Yine Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yapacağımız Meslek Koleji konusu idi. Bunun temelini atacaktık fakat hava muhalefeti nedeniyle temeli atılamadı. 15-20 gün içerisinde bunun da temeli atılacaktır. Diğer projemiz Filyos Liman Projesi idi, bu proje kendi yoluna girdi biz bunu takip ettik. Bizim yapabileceklerimiz bu kadardı. Ama bizim için en önemli  olan hassas bir konu Karabük’ün geleceği için çok önemli olan ve bölgesel anlamda önem verdiğimiz Eskipazar Endüstri Bölgesi idi. Bu konu ile ilgili projemizi Meclis Başkanımız ve Ak Parti İl Başkanımız Timurçin Saylar ile birlikte bakanlığımıza teslim ettik. Bu projeli bizden sonra görev alacak Ticaret ve Sanayi Odamızın Başkanı ve siyasilerimiz takip edecektir. Milletvekilliği aday adaylığı konusunda bizim öyle bir düşüncemiz yoktu. Ama biz Ankara’dan baktığımız zaman, Karabük’ten Ankara’ya baktığımız zaman böyle bir şeyin ihtiyaç olduğu noktasında Karabük halkı ile, iş adamlarımızla ve Karabüklü sanayicilerimizle yapmış olduğumuz istişareler sonucunda ortaya çıkan bir durumdu” dedi.

“10 ŞUBAT’TAN ÖNCE İSTİFAMI AÇIKLADIM”

Milletvekili aday adayı olacakların istifa etme sürelerinin 10 Şubat tarihinde dolacağını, kendisinin bu tarihten önce istifa ettiğini belirten Namal “10 Şubat tarihine kadar devlet memurlarının ve seçilmiş olanların istifa etmesi gereken bu dönemde, bizim erken istifa etmemizin nedeni bir yerden aldığımız ışık veya bir söz değildir. Sadece, özgüvendir. Sedat Namal olarak, Karabük’e iyi hizmet ederim, ben bu işi yapabilirim, ben bu işi başarabilirim düşüncesinde olduğum için erken istifa ettim. Bunun altında hiç kimse bir şey aramasın, bu yola da bu şekilde çıktık” dedi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.