Sedat NAMAL “Halka hizmet, hakka hizmettir”

Ak Parti Karabük Milletvekili Aday Adayı Sedat Namal, amaçlarının halka hizmet olduğunu belirterek, önemli açıklamalarda bulundu.

Sedat NAMAL “Halka hizmet, hakka hizmettir”
Yayınlama: 16.03.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

AK Parti Karabük Milletvekili Sedat Namal, seçimlere her geçen gün adım adım yaklaşıldığı şu günlerde, siyasetin amacından uzaklaştırılmaması gerektiğini belirtti.

Siyasilerin halka hizmet etmek amacıyla bu yola çıktıklarının altını çizen Namal “Seçimlere her geçen gün yaklaşıyoruz ve siyaset yapanlar, unutmamalıdır ki halka hizmet için bu sürecin içindeyiz. ‘Her ne olursa olsun, seçim kazanılsın’ zihniyetine girip, halkın kandırılmaması gerekir. Halka hizmet için siyaset yapıldığı anlayışından uzaklaşılmamalıdır.” dedi.

Namal, ayrıca Karabüklülerin son üç dönem olduğu gibi bu dönemde bölge milletvekillerini AK Parti’den seçeceklerini ifade ederek “Karabüklü hemşerilerimiz 2002 yılından bu yana TBMM’ye temsilcilerini AK Parti içinden seçerek gönderiyor. Bunun nedeni ise hükümetin içinden milletvekili her zaman vatandaşa ve bölgesine daha fazla hizmet etme şansına sahiptir. Önümüzdeki genel seçimlerde de sonuç aynı olacaktır.” diye konuştu.

Vatandaşların TBMM’ye vekilleri olarak gönderdikleri ile her zaman diyalog içinde olmak isteğinde olduğunun altını çizerek, “Vatandaşımız oy verdiği ve TBMM’ye kendi vekili olarak gönderdikleri ile zaman zaman diyalog içinde olmak ister. Bizim vatandaşımız, bir problem içinde olduğu zaman kendisine bölge milletvekilinin yardımcı olmasını ister ve bundan da doğal bir şey yoktur. Beni gerek Belediye Başkan Yardımcılığı dönemimden, gerekse Karabük TSO Başkanlığı dönemimden hemşerilerim iyi tanır. Beni arayan ve yanıma kadar gelip sorununu dile getiren hemen hemen herkese elimden geldiği kadar çözüm odaklı sonuç üretmeye çalışmışımdır. Allah’ıma şükürler olsun ki, bana sorununun çözümü için gelen kimseyi kandırmadım, ya o an içinde sorununun çözümü için anında girişimlerde bulunmuşumdur, ya da daha sonra bilgi vermişimdir.” dedi.

Karabüklülerin TBMM’ye gönderdiği Milletvekillerinin asli görevlerinin yasama olduğu kadar, vatandaşların bireysel taleplerine karşı duyarlı olması gerektiğini de vurgulayan AK Parti Milletvekili Aday Adayı Sedat Namal sözlerini şöyle tamamladı; “Bir Milletvekilinin asli görevi yasamadır, ardından seçim bölgesine hizmettir. Bu görevlerinin yanı sıra vatandaşların çeşitli bireysel taleplerine karşı duyarlı olmaktır. Allah nasip eder, AK Parti Milletvekili adayı olup, Milletvekili seçildiğim takdirde, bana hiçbir hemşerim ‘ulaşamadım, sorunumu anlatamadım’ şeklinde bir görüş beyan etmeyecektir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.