Saylar “Projeler Karayolları Genel Müdürlüğünde hazır”

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük’ün Bartın Kastamonu ve Zonguldak yollarının bağlantılarının sağlanacağı üç alternatifli iki çevre yolunun projelerinin hazırlandığını söyledi.

Saylar “Projeler Karayolları Genel Müdürlüğünde hazır”
Yayınlama: 21.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
2
A+
A-

Ak Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, parti binasında düzlediği basın toplantısında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Karabük ziyareti ve çevre yolu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Saylar, Bakan Müezzinoğlu’nun İl Başkanlığına yaptığı ziyarette yapılması planlanan sağlık yatırımları noktasında gerekli desteği aldıklarını söyleyerek, “Bayır Mahallede bulunan eski Devlet Hastanesinin yıkılarak yerine Ağız Diş Sağlığı Hastanesi ve Diş Fakültesi hizmet verecek. Arka kısımda olan mevcut poliklinikler ise semt polikliniği olarak devam edecek. Oradan geri dönüş yok. Poliklinikten yukarıda bulunan hastaneye ring koyulmasını istedi Bakanımız ve onun planlamasını yapıyoruz. Bayrı mahalledeki inşaatın planlamasını 2015 yılının Ocak ayından itibaren başlatıyoruz. Ağız Diş Sağlığı hastanesinin yapımını alan firmaya yıkım ihalesini de vererek kısa sürede bitirilmesi açısından bakandan yardım istedik. Ödenek sıkıntısı yaşayacağımızı sanmıyoruz. Bunun yanında 5000 evler semtine büyük bir sağlık kompleksi yapıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü, KETEM ve Verem Savaş’ında içinde bulunacağı geniş kapsamlı bir bina olacak. Arazi zemini büyük olduğundan Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği binası da şuan kiralık olduğunda onu da oraya almaya çalışıyoruz. Onla ilgili beyin jimnastiği yapıyoruz. İki yıl içinde bu binalar biterek hizmete girecek. O bölgede doğum hastanesi kapandı ve bina KBÜ’ye devredilmişti. KBÜ o binayı Sağlık Meslek Yüksek Okuluna çevrilecek. Yine 5000 evler semtinde büyük bir aile hekimliği binası yapılacak ve 4 aile hekimi konuşlandırılacak. Üç doktor gündüz biri de saat 5’ten gece 12’ye kadar çalışacak şekilde düzenlemesi yapılacak. Safranbolu’daki hastanemizin de Ocak ayına kadar bitirilmesi planlanıyor” dedi.

ÇEVRE YOLLARI PROJELERİ HAZIR

Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük’ün Bartın, Kastamonu ve Zonguldak yollarına bağlanacak olan çevre yolları ile ilgili 2009 yılında taslak çalışma yapıldığını hatırlatarak, “Bu taslak içinde birinci, ikinci ve üçüncü aşama diye farklı yönleri vardı. Bölge Müdürlüğü bunun çalışmasını yapıp taslağı Bakanlığa göndermiş ve proje ihalesine çıkılacak. Eflani sapağından Ovacuma’ya kadar olan yol 6 tünelle gidiş geliş şeklinde vadiye inerek bin 300 rakımlı Ahmet Usta rampalarını pas geçilecek ve Bartın yolu 10 kilometre kısalacak. Şuan Bartın 82 kilometre ve 72 kilometreye düşecek. Abdipaşa’dan sonra yapılan barajdan dolayı yol gidişi viyadükle dönüş ise tünelle geçilecek. En azından 2023 yılına kadar Bartın yolunu 30 dakikaya düşürmeyi hedefliyoruz. Buranın her şeyi bitmiş 2015 yılında proje ihalesini rica ettik ve Genel Müdürlük bazından takip edeceğiz. Çevre yolunda iki üç tane alternatif vardı. O alternatiflerden biri Bartın ve Kastamonu yolunun birleştiği Karıt sanayisinin arka kısmından Üniversiteye ve oranın altından da çiftlik köyüne ve oradan viyadükle kavşağa verilecek. Bu proje içinde 4 kilometre 300 metre uzunluğunda Üniversitenin altından tünel yapılacak. Maliyeti yüksek bir proje ve şehri rahatlatacak bir proje olacak. Bu proje yapıldığı zaman aynı zamanda arsa üretimi de olacak. Çevre yolu yapıldığı zamanda sanayicinin, esnafın kullanacağı arsalar ortaya çıkacak. Bir diğeri ise Zonguldak istikametine bağlanan yol Fatih mahallesindeki TOKİ’nin arkasından itibaren Ödemiş köyüne oradan da viyadükle KARDEMİR’in üst tarafından bölge trafiğin oraya inecek. Bütün bunların hepsinin projesi Karayolları Genel Müdürlüğü’ne gelmiş. Bunlarla ilgili sözler aldık. En kısa sürede bunları bitireceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.