Saylar “Kamuoyundaki spekülasyonlara asla izin vermeyiz”

Ak Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Ak Parti’de Milletvekili Adaylarını belirlemek üzere devam eden aday adaylığı süreci ile ilgili bilgiler verdi.

Saylar “Kamuoyundaki spekülasyonlara asla izin vermeyiz”
Yayınlama: 09.03.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

(HABER: İsmail ÖZCAN) Ak Parti’de özellikle kamuoyunda bazı aday adaylarının temayülle ilgili yaptıkları değerlendirmeleri doğru bulmadığını belirten İl Başkanı Timurçin Saylar “Temayül sonuçlarını şu an için kimsenin bilme şansı yok” dedi.

İl Başkanı olarak kamuoyunda temayül yoklaması ile ilgili oluşturulan spekülasyonlara asla izin vermeyeceğini de belirten İl Başkanı Timurçin Saylar “Karabük’teki parti temayül yoklaması ile ilgili Komisyon Başkanlığını Isparta Milletvekilimiz yapıyordu. Temayül yoklamasına ayrıca Genel Merkez Kadın Kollarından gelen bir hanımefendi ve Uşak Milletvekilimiz de katılmıştı. Buradaki süreç şöyle işledi; Oy kullanma işleminin ardından oylar bir çuvala konuldu ve ağzı teşkilat başkanı olan şahsım tarafından mühürlenerek genel merkezimize ulaştırıldı. Genel Merkezde Karabük’ten sorumlu teşkilat başkanının olduğu bir odada üç kişi tarafından bu çuval açılıyor ve oylar sayılıyor. Bu odaya belirtilen üç kişiden başkasının girmesi mümkün değil. Dolayısıyla sonucu da kimsenin bilme şansı yok. Tabi aday adayları kedilerine göre yorumlar yapabilirler ama kesinlikle sonuçları bilme şansları yoktur. Bu yönde oluşturulan söylemler gerçeği yansıtmamaktadır. Hiç kimse de dışarıda kendine göre siyaset üretmesin, bir şey paylaşmasın, paylaşacaklarsa da gelsinler İl Başkanı olarak benle paylaşsınlar.” dedi.

TSO MECLİS BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETMEM SÖZ KONUSU DEĞİL”

Ak Parti İl Başkanlığı görevinin yanında Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Başkanlığı görevini yürüten Timurçin Saylar “Şuan için Meclis Başkanlığından istifa etmem söz konusu değil” dedi.

Kendisinin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığına seçildikten bir yıl gibi bir süre sonra Ak Parti İl Başkanlığına atandığını belirten Saylar “Karabük TSO Meclis Başkanlığına seçildikten sonra bir yıl kadar bu görevimi yürüttüm. O zamanlar biz arkadaşlarımızla birlikte Karabük için önemli altı madde belirledik ve bunun beşini gerçekleştirdik. Diğer önemli bir maddemiz ise Eskipazar Serbest Bölgenin kurulması çalışmasıydı. Dolayısıyla biz o zamanlar bu çalışmalarımızı yürütürken Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ile Ak Parti İl Başkanlığına getirildik. Bu konu gündeme geldiğinde arkadaşlarımızın tamamı istifa etmememi, görevime devam etmemi istediler ve bugünlere geldik.” dedi.  

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.