SAYLAR: “Bu partide hiçbir zaman bölünme olmaz”

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Başbakanlık tartışmaları noktasında, yapılan istişareler sonucu ortaya çıkacağını ve buna kimsenin karşı çıkmayacağını söyledi.

SAYLAR: “Bu partide hiçbir zaman bölünme olmaz”
Yayınlama: 17.08.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Önceki gün AK Parti’nin kuruluşunun 13. Yıldönümü nedeniyle Genel Merkezde düzenlenen resepsiyona katılan İl Başkanı Timurçin Saylar, Ankara dönüşü gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Partinin başında ve Başbakan’ın kim olacağı yönde sorulan soruları cevaplayan Saylar, “Bu yönde parti içinde hukuksal olarak hiçbir sıkıntı yok. Partimizin içinde hiçbir şekilde hizip yok. 13 yıldır herkes bekliyor, parti dağıldı, dağılıyor diye. 13 yıldır konuşuyorlar ama parti dağılmadı. Hiç bir zaman heveslenmesinler, hevesleri her zaman kursaklarında kalır. Bu partide hiçbir zaman bölünme olmaz ve biz hizmet yolumuza devam ederiz. Bu parti istişare kurullarıyla ve tüzüğüyle çalışan bir parti. Partinin kurumsal bir yapısı var ve kimsede çıkıp bu partiyi bölemez. Abdullah Gül bizim partimizin kurucularından devlet büyüğümüzdür. Onunda her zaman partiye sahip çıkacağını biliyoruz. Şuan konjektör konuda genel merkezimiz bize tavsiyelerde bulunarak anket yaptı. Herkes gönlünden geçeni yazdı. Ardından milletvekillerine aynısı yapıldı. Bu istişarelerden çıkacak kararlara partinin içinde hiç kimse itiraz etmez. Bizim partimiz diğer partilere benzemez. Bizim partimizin 27-28 Ağustos’unu konuşacağımıza muhalefeti konuşalım. Çatı adayının aldığı oy ortada. Onlar kendilerini yenilesinler bizi bıraksınlar. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 52 oy almış partinin 27- 28 Ağustos tartışması nereden çıkıyor. Onlar önce kendilerine baksın ondan sonra bize baksınlar. Bizim Başbakanımızda, Cumhurbaşkanımızda ortadadır. Onlar kendisine baksın” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.