Saylar “Biz iktidarız, siyasi partiler kendilerine baksınlar”

Ak Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, halkın yüzde 51 oyuyla 13 yıldır iktidarda olan bir parti olarak, 2015 seçimleri için aday adaylığı konusunda başvuruların arttığını söyledi.

Saylar “Biz iktidarız, siyasi partiler kendilerine baksınlar”
Yayınlama: 29.01.2015
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

Ak Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, basında çıkan ve tüm siyasi partilerin Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin aday olup olmayacağını beklediği şeklindeki haber ve yorumlara cevap verdi.

Ak Partinin halkın yüzde 51 oyuyla 13 yıldır görevde olduğunun altını çizen Saylar, bu anlamda siyasi partilerin kendilerini sorgulaması gerektiğini söyledi.

Saylar “Biz hiçbir siyasi partinin adayını beklemeyiz. Ak partin halkın yüzde 51’inin oyuyla iktidarda olan bir partidir. Ak Parti halkımızın bu teveccühü ile 13 senedir Türkiye’yi imar etmektedir. Bundan dolayıdır ki Ak Parti’de aday adayları her dönem artmaktadır. Bu anlamda oy oranı yüksek olan bir parti olarak, diğer siyasi partiler bizi takip ediyor. Kaldı ki kamuoyunda konuşulan aday adayları, bizim partimizindir. Ne MHP’de, ne CHP’de hiçbir aday adayı konuşulmuyor. Siyasi partiler öncelikle kendilerine bakarlarsa daha doğru sonuca ulaşırlar. Hangi partiden kim aday olursa olsun, siyasi etik gereği biz ona hayırlı olsun deriz. Bizim için önemli olan partimizdir. Bu anlamda da 2015 seçimlerinde Karabük’te 2-0 yapacağımıza inanıyoruz. Karabük halkı 13 senedir bize verdiği desteğe devam edecektir.” dedi.

Ak Parti’de resmi olarak aday adaylığı sürecinin Genel Merkez tarafından belirlenecek bir tarihte başlayacağını ifade eden Saylar “10 Şubat’taki istifa süreci ile ilgili genel merkezimiz bir tarih belirlemedi. Yani partimizin resmi müracaatları genel merkezimizin belirleyeceği tarihten sonra başlayacaktır. Ancak devlet memurları için bu süre 10 Şubat’tır.” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, bazı devlet memurlarının bir üst makama yükselmek için partiye aday adaylığı başvurusunda bulunduğu şeklindeki bir soruya ise “Biz insanların içindeki düşüncelerini bilemeyiz. Biz bu konuya, insanların demokratik haklarını kullanmak olarak bakıyoruz. Herkes hür iradesiyle gelerek aday adayı olabilir. Bu herkes için aynıdır. Biz Türkiye’yi kucaklayan bir parti olarak herkese eşit mesafedeyiz. Bulunduğu makamda başarılı olamayan birinin, bir üst makama gelebileceğini de düşünmüyoruz. Bu zihniyette olan kişilere biz sıcak bakmayız.” dedi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.