SAKEM’den Muhteşem Yılsonu Etkinliği

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ( SAKEM ) yılsonu etkinliği ile göz doldurdu.

SAKEM’den Muhteşem Yılsonu Etkinliği
Yayınlama: 14.06.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

“Hayallere Özgürlük” başlığı altında gerçekleşen yılsonu etkinliğine Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu MYO Dekanı Prof. Dr. Ahmet Gürbüz, Karabük Kent Konseyi Başkanı Özcan Büyükgenç,  İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, İl ve Belediye Meclisi Üyeleri, SAKEM öğretmen ve kursiyerleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kursiyerler tarafından yapılan eserlerin sunulduğu sergi açılışı ile başlayan etkinlikte protokol üyeleri ve vatandaşlar eserlere oldukça yoğun ilgi gösterirken SAKEM bahçesinde kurulan Ebru, Hayır Çarşısı, Bilgi Evi, Ahşap gibi stantlarda çalışmalar anlatıldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu’da kültürü korumak istediklerini, Safranbolu’da taş yapıları korudukları kadar, yaşayan kültürü de korumak için çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Başkan Aksoy “Hepimizin hayata dair hayalleri, planları ve sorumlulukları vardır. Gerek yetiştirilme tarzınız gerekse aldığınız eğitim ve bilgi birikiminiz ile bunları yerine getirmeye çalışırsınız. Göreve geldiğimde benim de demin söylemiş olduklarım gibi planlarım vardı. Şehr-i emin olmak sorumluluk isteyen bir görev ama Safranbolu’da bu görevi icra etmek daha da zor, yükümlülükleri teferruatlı sorumluluklar isteyen bir görev haline geliyor. SAKEM hep kafamda olan bu kentin kültürel değerlerini ön plana çıkaracak, medeniyetlerin buluşma noktası Safranbolu’ya karşı tarihi sorumluluğumuzun gereğini yerine getirerek şehrimizin yaşam kalitesini arttırma, özgün kimliğini pekiştirme ve saygın bir dünya kenti haline gelmesine etki sağlama adına, yerel hizmetleri kaliteli, adaletli gelişime açık, verimli ve etkili bir yönetim anlayışı ile sunmaktı. Bugün bu amacımda doğru yolda olduğumun sonuçlarını gördükçe mutluluk duyuyorum.” dedi.

Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak ise ”Safranbolu tarihi, kültürü kadar sosyal yönü ile de çok çok ileride bir şehrimiz. Burada belediye tarafından gerçekleştirilen çeşitli sosyal faaliyetler, kurslar gerçekten çok önemli. Bununla birlikte hayır Çarşısı pek çok derde yetişiyor. Bilgi Evi çocuklarımızın eğitimine inanılmaz katkı sağlıyor keza SAKEM kursları ve etkinlikleri ile öyle. Yani kısaca burada çok güzel şeyler oluyor. Ben yine başta başkanımız olmak üzere bu güzel etkinlik ve öncesinde yapılanlar için emeği geçen herkesi tebrik ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.