Şahin’den BM Genel Sekreterine İstifa Çağrısı!

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin “BM okulunu hedef gösteren BM Genel Sekreteri derhal istifa etmeli” dedi.

Şahin’den BM Genel Sekreterine İstifa Çağrısı!
Yayınlama: 26.07.2014
Düzenleme: 15.06.2020
1
A+
A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Filistin’de BM okulunun vurulmasını hedef gösteren BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun’un istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Mehmet Ali Şahin, İl Özel İdaresi tarafından satın alınan Seyyar Konkrasör (Taş Kırma) makinesinin hizmete alım törenine katıldı. Tören sonrası gazetecilerin sorularını cevaplandıran Şahin, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“HİÇ KİMSEYİ PEŞİNEN SUÇLU İLAN EDEMEYİZ”

Şahin, paralel yapı iddiaları kapmasında tutuklanan emniyet görevlileriyle ilgili, “Çok ciddi iddialarla açılmış olan bir soruşturma ve bu soruşturmanın sonucunda tutuklama kararları var. Bunu yargı süreci olarak değerlendirmemiz gerekir. Hiç kimseyi peşinen suçlu ilan edemeyiz. Bu yargılama sonucunda verilecek kararla ancak bir kişinin suçlu olup olmadığı anlaşılır. Ama çok ciddi iddialar var. Türkiye’de kamuoyuna paralel yapı diye yansıyan bu yapının Türkiye’nin güvenliğine dönük bir takım eylemler yaptığı iddiası hepimizi çok yakından ilgilendiren iddialardır. Ciddiyetle üzerine gidilmelidir. Ciddi bir yargılama yapılmalıdır. Gerçekten kişileri yasadışı yollarla dinleyen sahte delillerle dinleyen ve bu bilgilerin bir bölümünü de yabancılarla paylaştığı iddialarının yargılama sonucunda açıklığa çıkarılması gerekiyor. Bütün bu süreçleri büyük bir dikkatle takip edelim. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendi içerisinde farklı ve paralel diye nitelendireceğimiz yapılara izin vermez, vermemelidir. Vermediğinin de adımıdır bu tutuklanmalar. Dosya kapsamını ve içeriği hakkında bilgi sahibi değilim. Basına yansıdığı kadarıyla ciddi iddialar var.” dedi.

“İSLAM ADINA CİNAYETLER İŞLEMEYE KİMSENİN HAKKI YOKTUR”

Irak’ta IŞİD örgütünün iki gündür cami ve türbeleri bombaladığı hatırlatılan Şahin, “Bu duyduklarımız karşısında, İslam kelimesini ismine almış olan bir örgütün camileri ve türbeleri patlatıyor olması karşısında insan ne diyeceğini bilmiyor nutku tutuluyor. Bir Müslüman ya da hangi dine mensup olursa olsun bir ibadethaneyi bombalaması ortadan kaldırılması asla kabul edilmez. Böyle bir şey yapılıyorsa ve böyle bir örgüt tarafından yapılıyorsa bunu tasvip etmek mümkün değildir. Bunun Müslümanlıkla bir ilgisi yoktur. İslam dini her inanca saygı gösterir ve her inanç sahibinin ibadethanesinin de insani açıdan korunması gerektiğini tavsiye eden bir dindir. İslam adına cinayetler işlemeye kimsenin hakkı yoktur” ifadesinde bulundu.

İsrail’in Filistin’e uyguladığı şiddetler karşısında dün BM okuluna yapılan saldırıyı da değerlendiren Şahin, “BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun bir takım silahların BM okuluna saklandığı şeklinde bir açıklama yapmışsa ve bu açıklama üzerine İsrail hava kuvvetleri veya kara kuvvetleri bu okulu bombalamış ve çocukların ölümüne sebep olduysa BM Genel Sekreteri derhal istifa etmeli. Hedef göstermiştir. Kendi okulunu hedef gösteren bir BM genel sekreteri. Sadece orayı vuran İsrail değildir, oradaki çocukların katili. Orada silahlar saklanıyor diye hedef gösteren BM Genel Sekreteri orayı vuran kadar suçludur” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.