ŞAHİN: “Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye için önemli bir dönüm noktası”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, baba ocağı Ovacık’ın Ekincik köyünde, köy camisi avlusunda dayısı Mustafa Şahin ve yeğeni Ahmet Şahin’in verdiği köy iftarına katıldı

ŞAHİN: “Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye için önemli bir dönüm noktası”
Yayınlama: 19.07.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıların altında yatan nedenin, El Fetih ve Hamas’ın birleşmesi olduğunu söyledi.

Şahin, baba ocağı Ovacık’ın Ekincik köyünde, köy camisi avlusunda dayısı Mustafa Şahin ve yeğeni Ahmet Şahin’in verdiği köy iftarına katıldı.

İftar sonrası konuşan Şahin, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılarda 3 gencin öldürülmesini bahane ettiğini belirterek, “Şu mübarek günlerde özellikle Ortadoğu’da özellikle Filistin’de yaşayan Müslümanların atılan bombalarla ve şimdi de karadan başlatılan bir operasyonla ne sıkıntılar içinde olduklarını izliyor ve adeta kahroluyoruz. Koskoca İslam dünyası kendi içinde sorunlarını çözemediği için Müslümanların bu zaafından yararlanmak isteyenler bunu mübarek gündür demeden adeta hunharca bir şekilde Müslümanların çoluklarını çocuklarını gözlerinin yaşına bakmadan öldürebiliyorlar, şehit edebiliyorlar. Bu nereden çıktı birden bire? 3 tane İsrailli gencin ölü bulunmuş olmasını gerekçe gösteriyorlar. Gazze’den İsrail’e füzelerin atıldığını gerekçe gösteriyorlar. Ancak bu füzelerin bir ölüme neden olduğu da haberlerde yer almıyor” dedi.

EL FETİH VE HAMAS’IN BİRLEŞMESİ İSRAİL’İN İŞİNE GELMEDİ”

Uzun yıllardır İsrail’in en büyük avantajının, Filistinlilerin ikiye bölünmüş halleri olduğunu anlatan Şahin, şunları söyledi: “Bir tarafta El Fetih Örgütü bir tarafta da Hamas teşkilatı. Bunlar birde birbirleriyle mücadele ediyorlardı. Yani Filistinli Müslümanlar ikiye bölünmüş haldelerdi. Birbirlerini adeta düşman olarak görüyor, birbirleriyle savaşıyorlardı. Filistin’deki Müslümanların mevcudiyetinden rahatsız olan İsrail’in de bu durum işine geliyordu. Bundan kısa bir süre önce El Fetih ve Hamas birlikte hareket etme kararı aldı. Birlikte hareket edeceklerini, birlikte hükümet kuracaklarını ve bu hükümetin de Filistin’in müşterek hükümeti olacağı belirtildi. Bir birleşme oldu. Bu durum İsrail’i müthiş rahatsız etti. Bu rahatsızlık sonucu bu operasyonları başlattılar. Müslümanların bir ve beraber olması İslam düşmanlarını rahatsız ediyor görüyorsunuz. O zaman yapılması gereken Suriye’de de Irak’ta da diğer bölgelerde de Müslümanların ufak tefek anlaşmazlıkları bir tarafa bırakıp bir ve beraber hareket etmeliler. Mezhep ayrılıklarını bir sorun olarak ortaya koyuyorlar. Mezhep çatışmaları, ‘sen Sünnisin sen Şiisin’ öldükten sonra melekler kabirde ‘hangi mezheptensin?’ diye sormayacak ‘hangi dindensin?’ diye soracak. Biz de ‘İslam dinine mensubuz’ diyeceğiz. Dolayısı ile esas olan Müslümanlıktır. Dünya Müslümanları hangi coğrafyada yaşıyor olurlarsa olsunlar mutlaka kendi aralarındaki anlaşmazlıkları bir tarafa bırakarak birlikte hareket etmek zorundalar. Evet bu Müslümanların karşısındaki şer güçleri rahatsız edecektir. Tıpkı Filistin’de olduğu gibi. Hamas ve El Fetih’in bir araya gelince bombalar yağmaya başladı.”

“BİRLEŞMELERİNE TÜRKİYE CUMHURİYETİ VESİLE OLDU”

Hamas ve El Fetih’in bir araya gelmesini sağlayanın Türkiye Cumhuriyeti olduğunu kaydeden Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu iki örgütün birleşmesi Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün sayesinde olmuştur. Hamas teşkilatının ve El Fetih’in liderlerini ben şahidim Türkiye’ye davet etmek suretiyle defalarca görüşmüşlerdir. Çokta iyi yapılmıştır. Bize düşen de budur zaten. Bu bombalamalar, ölümler inşallah bu birlikteliği bozmaz, daha da güçlendirir. Mahmud Abbas Filistin Devlet Başkanı, şu anda Türkiye’de. Bugün Cumhurbaşkanımızla ve Başbakanımızla görüştü. Tabi bütün olup bitenlerle ilgili bilgiler alındı. Oradaki bir ve beraberlik ruhunun, şuurunun devamını diliyoruz biz. Tabi bütün bu olan bitenlerin karşısında dünya özellikle batı dünyası bir kuş, bir martı, Körfez Savaşı’nda petrolün atığına battığı için uçamadığından bunun fotoğrafı ve görüntüsü televizyonlarda aylarca yıllarca gösterilerek insanların duyguları istismar edildi. Bu kadar hassas oldukları sanılan batı dünyası bu kadar ölümler karşısında kılını bile kıpırdatmıyor. Neden? Çünkü akan Müslüman kanı. Bütün bu gelişmeler karşısında ben Müslümanım diyenlerin dersler çıkartması, sonuçlar çıkartması ve aralarında ki sorunları çözerek bir ve beraber hareket etmeyi başarmaları gerekir.”

-CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye için önemli dönüm noktası olduğunu da ifade ederek, “Bir taraftan TBMM yasa faaliyetlerini yürütürken, diğer taraftan Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili süreç devam ediyor. Çok az zaman kaldı. 10 Ağustos’ta sandık başına gideceğiz. Türkiye’de ilk defa halk, milletimiz kendi Cumhurbaşkanını kendiniz seçeceksiniz. Bu Türkiye için çok önemli bir dönüm noktasıdır. 11 Cumhurbaşkanını meclis yani vekiller seçti. Şimdi asiller seçecek. Vekillerden aldık size yetkiyi verdik. 3 tane aday var. Biri Genel Başkanımız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı adayı, diğeri bazı partilerin ortak adayı Ekmeleddin İhsanoğu, bir diğeri ise HDP Genel başkanı Selahattin Demirtaş. Burada iftara gelen hemşehrilerimizden bir istirhamım var. Sayın Başbakanımız, Genel Başkanımızın kendisinin Cumhurbaşkanı olarak açıklanma görevini, şerefini bu kardeşinize verdi. Bundan büyük onur duydum. Mehmet Ali Şahin olarak açıklayan kişi olarak Recep Tayyip Erdoğan sadece benim Cumhurbaşkanı adayım değil sizin de adayınız. Ben sizden biriyim. Dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan sadece benim adayım değil sizin de adayınız. Ben o açıklamayı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olmasını sizler adına yaptım. Başta Ekincik olmak üzere tüm köylerimiz ve Ovacık’tan sandıklardan silme Recep Tayyip Erdoğan çıkmasını istiyorum. Beni mahcup etmeyin. Bize yakışan budur Recep Tayyip Erdoğan ve onun başında bulunduğu hükümetlerin yapmış olduğu hizmetleri bir tarafa koyun, diğer ismini saydığım arkadaşların bu ülkeye yaptığı bir tek hizmet varsa birde onları ortaya koyun. Arkadaşlar marifet iltifata tabi değil midir? O halde bu ülkeye hizmet etmiş, adeta 12 yılda Türkiye’nin çehresini her bakımdan değiştirmiş olan Cumhurbaşkanı adayımız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın o makama yakıştığını ve o makamı hak ettiğini biliyorum, inanıyorum. Siz de eğer inanıyorsanız özellikle Ovacık’ta tüm köyleri ile birlikte sandıktan Recep Tayyip Erdoğan çıkmalıdır” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.