Sağlık Meslek Lisesi’nde mezuniyet sevinci!

5000 Evler Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 2013-2014 mezunları düzenlenen bir törenle diploma ve başarı belgelerini aldılar.

Sağlık Meslek Lisesi’nde mezuniyet sevinci!
Yayınlama: 12.06.2014
Düzenleme: 15.06.2020
2
A+
A-

5000 Evler Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 2013-2014 mezunları düzenlenen bir törenle diploma ve başarı belgelerini aldılar. Okulu birincilikle bitiren Özlem Karabacak’a başarı belgesi ve ödülünü Okul Müdüresi Ayşe Acar verdi.

5000 Evler Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 56 öğrencisini daha mezun etmenin mutluluğunu yaşadı. Spor salonunda düzenlenen mezuniyet törenine okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve genç hemşire adaylarının aileleri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Okul Müdüresi Ayşe Acar, öğrencileri mesleklerinin gerektirdiği en yeni bilgi ve tekniklerle ve milli-manevi değerlerle donanmış olarak mezun etmenin onur ve gururunu yaşadıklarını ifade ederek “Sizleri 4 yıllık bir eğitimin sonunda bir üst eğitime ve meslek hayatına uğurluyoruz. Bu yılki mezunlarımız üstün gayret ve çalışmaları sonucunda üniversite sınavından yüksek puanlar alarak kendilerini kanıtlamışlardır. Öğrenci, öğretmen ve velilerimiz, her birimizin üzerine düşen görevleri samimiyetle yapması neticesinde bir çok başarının hazzını birlikte yaşadık. Mezun olan öğrencilerimize başarı, sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum. Özveriyle çalışan bütün öğretmen arkadaşlarımı da bu vesileyle bir kez daha tebrik ediyorum. Dün ellerinden tuttuğumuz çocuklarımız, yarın bizlerin ellerinden tutmak, insanlara hizmet etmek için yollarına devam edecekler. Allah yolunuzu açık etsin.” dedi.

Mezun olan öğrenciler adına bir konuşma yapan 2013-2014 eğitim-öğretim yılı okul birincisi Özlem Karabacak ise şunları söyledi; “Bugün kendimizi hem gururlu, hem hüzünlü, hem de sevinçli hissettiğimiz bir gün. Bugün mezun oluyoruz. Lise hayatı denen o dört yıllık güzel zamanın, bitişine şahitlik ediyoruz. Bizi en iyi şekilde yetiştirme gayreti içinde olan öğretmenlerimize, okulumuzun bütün çalışanlarına ve her zaman yanımızda olan ailelerimize bir kez de sizlerin önünde teşekkür ediyoruz.”

Yapılan konuşmaların ardından okul birincisi Özlem Karabacak, okul ikincisi Yağmur Çakıcı ve okul üçüncüsü Seda Kurt başarı ve belgeleri ve ödüllerini Okul Müdüresi Ayşe Acar’dan aldılar.

Ödül Töreninin ardından okul birincisi Özlem Karabacak okul yaş kütüğüne isim plakasını çaktı.

Törende daha sonra yeni mezunlar dört yıl önce gururla bir üst devrelerinden aldıkları Türk Bayrağı ve Okul Flamasını, aynı gurur ve heyecanla bir alt devreleri öğrenci arkadaşlarına öperek teslim ettiler.

Bayrak ve flama tesliminin ardından mezun olan 56 öğrenciye katılımcılar tarafından diplomaları takdim edildi.

Mezuniyet töreninin sonunda öğrenciler hep birlikte keplerini havaya atarak mezun olmanın coşkusunu müzik eşliğinde oyunlar oynayarak yaşadılar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.