Sağlık Çalışanlarından Eylem!

Karabük’te faaliyet gösteren sağlık sendikaları, çalışma koşullarının düzeltilmesi, ücretlerin iyileştirilmesi ve herkese eşit sağlık hizmeti verilmesi amacıyla 14 Mart Tıp Bayramı öncesi eylem yaptılar.

Sağlık Çalışanlarından Eylem!
Yayınlama: 13.03.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Sağlık çalışanları, temel hakların iyileştirilmesi, çalışma koşullarının düzeltilmesi amacıyla yurt genelinde eylemler yaptılar.  Karabük’te ise sağlık sendikalarına üye çalışanlar, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanarak, tepkilerini dile getirdiler.

TABİPLER ODASI BUGÜN VE YARIN İŞ BIRAKMA EYLEMİ KARARI ALDI

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan Türkiye Kamu Sen’e bağlık Türk Sağlık-Sen, KESK’e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) ve Türkiye Tabipler Odası Karabük Şubesi ortak bir basın açıklaması yaparak, sağlık çalışanlarının taleplerinin yerine getirilmesini istediler.

Ülke genelinde sağlık çalışanlarının bugün iş bırakma eylemi yaptığı, yarın ise Aile Hekimliklerinde ve TSM’lerde Cumartesi nöbetine hayır diyerek eylemin devam edeceğinin belirtildiği ortak basın açıklaması Türk Sağlık-Sen Şube Başkan Yardımcısı Ali Ünal yaptı. Ünal açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Sağlık çalışanlarının problemlerinin giderek arttığı bir dönem yaşanmaktadır. Bu dönemde özellikle çalışan memnuniyeti göz ardı edilmekte, çalışan talepleri sürekli ötelenmektedir. Şiddet, yetersiz istihdam, ağır iş yükü, bitmek bilmeyen nöbetler, yapılan haksız uygulamalar nedeniyle sağlık çalışanları ağır bir tükenmişlik sendromu ile karşı karşıyadır. Sağlık çalışanları olarak ne lütuf bekliyoruz, ne de karşılanamaz talepleri dile getiriyoruz. Sadece hakkımızı talep ediyoruz. Haklı taleplerimizi dile getirmek ve çalışanların talepleri karşısındaki vurdumduymazlığa tepki olarak Tıp Bayramı arifesinde 13 Mart’ta iş bırakıyoruz. Çalışanların taleplerinin yerine getirilmesi ve Türkiye kamuoyunda tekrar güçlü bir şekilde gündeme gelmesi adına yaptığımız bu eylemle alanlara çıktık. Ayrıca 14 Mart Cumartesi günü de kararlılığımızı devam ettirip, aile hekimliklerinde ve TSM’lerde Cumartesi nöbetine hayır diyerek iş bırakacağız.

Yapılan basın açıklamalarının ardından, düzenlenen eylemlere katılan salık çalışanları olaysız bir şekilde dağıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.