Sağlık Çalışanları İsyanda!

Türk Sağlık Sen Karabük Şube Başkanı Nusret Hacısüleymanoğlu: “Sağlık çalışanları yine şiddete maruz kaldı” dedi

Sağlık Çalışanları İsyanda!
Yayınlama: 03.03.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Türk Sağlık-Sen Karabük Şube Başkanı Nusret Hacısüleymanoğlu, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisindeki sağlık personelinin hasta ve yakınları tarafından anlamsız bir şekilde şiddete maruz kaldığını belirterek, “Sağlık çalışanları içinde bulunduğu zor çalışma şartlarının yanı sıra, can güvenlikleri de yok” dedi.

Hacısüleymanoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisinde geçtiğimiz Pazar gecesi iki hemşire arkadaşımız hasta yakınları tarafından şiddete maruz kaldılar. Kaçarak canlarını kurtaran hemşire arkadaşlarımızın uğradığı bu saldırı girişimi, bir kere daha sağlık çalışanlarının mesai saatlerinde can güvenliklerinin olmadığı gerçeğini ortaya koyuyor.”

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Hacısüleymanoğlu son olarak “Acil serviste geçtiğimi Cumartesi 800, Pazar günü ise 901 hasta giriş yapmıştır. Bu kadar aşırı yoğunluğun olduğu Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde, sağlık çalışanları artık yetersiz kalmakta. Bu sıkıntıyı gerek Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, gerekse Hastane yönetimi uzun süredir bilmekte ve bir çözüm yoluna maalesef gidilmemekte. Hasta yoğunluğunun aşırı yüklenildiği acil serviste sağlık çalışanları yetersiz kalınca, bu seferde hasta yakınları tarafından saldırıya maruz kalmaktadır. Biz, Türk Sağlık sen Karabük Şubesi olarak bu saldırıyı kınıyor ve Acil servis çalışanlarının sorunlarına çözüm bulunarak, çalışma şartlarının iyileştirilmesini istiyoruz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.