Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na yıkım tepkisi!

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzioğlu’nun Bayır Mahalle’de yıkımına karar verilen devlet hastanesinde inceme yaparken Durdu Kara isimli bir kadın hastanenin yıkılmasına tepki göstererek “Sizlere hakkımızı helal etmiyorum” dedi

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na yıkım tepkisi!
Yayınlama: 17.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük’te yıkım kararı verilen Bayır mahalle devlet hastanesinde inceleme yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na hastane önünde Durdur Kara isimli bir kadın tepki göstererek hastanenin yıkılmamasını istedi.

Bakan Müezzinoğlu’nu n hastane girişinde önünü kesen kalp ve tansiyon hastası olduğunu söyleyen Durdu Kara, “Biz hastanemizi geri istiyoruz. Biz mağduruz. Biz yukarıdaki hastaneye gidip gelemiyoruz. Biz valiliğin yardımı ile geçinen insanlarız. Biz servis filan istemiyoruz. . Biz hastanemizi geri istiyoruz. Diş hastanesi filan istemiyoruz.  Biz mahalle halkı olarak mağduruz.  Bir senedir sesimizi duyuramadık. Bana kadar nice insanlar var. Milletvekillerimize bile söyledik. Ama biz size haklarımızı helal etmiyoruz, asla etmiyoruz. 60 senedir bu hastane burada. Bayır mahalle çökmüş vaziyette. Ekmek parası bulamazken Yenişehir’deki hastaneye gidemiyoruz” diye tepkisini söyledi. 

Sağlık Bakanı Müezzioğlu ise, “ Gerekirse buradan oraya servis koyarız. Biz her tülü acil hizmeti size veririz. Sizi mağdur etmeyiz” dedi.

Yaşlı kadın daha sonra korumalar ve polis ekipleri tarafından uzaklaştırıldı.

Durdu Kara gazetecilere kendisinin kalp ve tansiyon hastası olduğunu söyleyerek “Ben kalp hastasıyım. Tansiyon hastasıyım. Bizim ekmek paramız yok. Bir senedir gidip geliyoruz.  Biz hastanemizin acil ve poliklinikleri geri istiyoruz.  Soğuksu Yenimahalle’deki insanlar buraya yürüyerek gelebiliyoruz. Ama yeni hastaneye gidip gelmemiz 15 TL’ye mal oluyor” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.