“Safranbolu’ya haksızlık yapılıyor”

Safranbolu MHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Özata, şehir çöplüğünün tarihi kenti zehirlediğini söyledi.

“Safranbolu’ya haksızlık yapılıyor”
Yayınlama: 07.03.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Yerel seçime sayılı günler kala MHP Safranbolu adayı Mustafa Özata, bir yandan vatandaşların sorunlarını dinlerken, bir yandan da kentin sorun yumağına dönen alanlarda incelemeler yapıyor.

Safranbolu’nun iyi yönetilmediğini bu nedenle halkın mutsuz olduğuna vurgu yapan MHP Safranbolu Belediye Başkan adayı Mustafa Özata; “Kentten kopuk bir yönetim olabilir mi? Ben yaptım oldu böyle bir şey olabilir mi kentle bütünleşeceksin. Mahalleri geziyoruz ama mahalle mi değil mi belli bile değil. Çünkü hizmet gitmemiş. Yol, kanalizasyon doğalgaz bunlar temel ihtiyaçlar. 21. yüzyılda bir mahallemiz halen daha bu sorunlarını dile getiriyorsa bu işte bir terslik var demektir. İnsanların gündelik yaşamlarını kolaylaştırmak için belediye yetkilileri gereken çalışmayı yapmaya zorunludur. Belediye yönetimi bir kentin normal gündelik yaşamını kolaylaştıracak icraatları yapmalıdır ki ondan sonra üzerine çiçek diksin. Önce pastayı yapacaksın ki sonra süslemesi kalsın. Safranbolu’da önce süs yapılıyor ama ortada pasta yok. Ben bir ekonomist olarak önce bu ketin ekonomik olarak hareketlenmesini sağlayacağım. Bu halk beni fen işleri müdürü olarak seçmiyor ki. O işleri fen işleri müdürü yapacak. Ekonomik olarak hareketlenen bir kent önce bir değer kazanacak, katma değer kazanacak, en önemlisi motivasyon artacak. İnsanların burada yaşamayla ilgili heyecanlarını artıracağım. O zaman istesek de istemesek de vatandaşlar ile yönetim arasında bir kenetlenme olacak. Ama gelin görün ki Safranbolu’da yaşayan vatandaşlarımız bu kentte yaşamaktan mutsuz ben bunu gördüm” dedi.

Seçim gezileri sırasında aşağı çarşı bölgesinden geçerken çocuklar için yapılan bir parkı gören Özata, “Kaliteyi seven Safranbolu’da kaliteli bir park. Tarihi kente yapılan bir ayıp. Duvarı göçmek üzere olan yere park yapıyorsun ama tahtan ahşaptan yerler beton. Kalite dediğiniz bu mu. Bu kente bu kadar kötülük yapamazsınız. Çok yazık bu memlekete yapılanlar” dedi.

Çöplük meselesine de el atan Özata, Safranbolu çöplüğüne giderek tarihi kentin zehirlendiğini söyledi.

Bir tarafta şehir mezarlığı diğer tarafta sönmeyen bir çöplük var diyen Özata, “Dünya Miras Listesinde yer alan Safranbolu’da çöplüğün hemen yanında kuş uçuşu 500 metre uzağında eski çarşı bölge var. Buradaki çöp yaz kış yanıyor ve buradan çıkan duman kenti adeta zehirliyor. Komedi üstüne komedi. Bu kadar mı aciziz. Kentin giriş ana alterin sol tarafından çöpler dökülmeye başlanmış. İnsanlar yıllardır bu kokudan kurtarılmamış. Bu vicdana sığmayacak bir durum değil. Bir taraf mezarlık bir taraf çöplük. Halkın takdiri. Yıllardır çöp sorununu çözeceğiz diyorlar ama bir türlü çözülmüyor. Sözde tarihi kentiz ama doğa yapılan en büyük kötülük. Safranbolu’da çok kaliteli bir hizmet var. Bunu insanımız halkımız görüyor bence. 30 Mart’tan sonra gerçek kaliteyi Safranbolu’ya kazandıracağız. Projelerimizi ona göre yapıyoruz” dedi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.