Safranbolu’da İsrail Eylemi!

Memur- Sen üyeleri Filistin halkı için simit ve ayranla oruç açtı.

Safranbolu’da İsrail Eylemi!
Yayınlama: 20.07.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Safranbolu ilçesinde, Memur-Sen Karabük Temsilciliği öncülüğünde toplanan grup İsrail’in Gazze’ye saldırılarını protesto etti.

Misak-ı Milli Meydanı’nda toplanan 100 kişi, iftar vaktinde simit ve ayranla oruç açarak, ölenler için dua etti, gıyabi cenaze namazını kıldı.

Ellerinde “Katiller bir gün hesap verecek“, “Yaşasın zalimler için cehennem” ve “Zulmü alkışlayamam” yazılı dövizler bulunan grup, İsrail aleyhine slogan attı. Grup adına açıklama yapan Memur-Sen İl Temsilcisi Zeki Öz, İsrail’in her sene Filistinlileri mağdur ettiğini söyledi.

Yaşanan hadiselerin bugünün hadiseleri olmadığını ifade eden Öz, şöyle konuştu: “Gazze’de yaşanan hadiseler hepimizi üzüyor. Bu durum karşısında duyarsız olamazdık. Mazlumları, mağdur insanları, şehit yakınlarını, gazileri bir nebzede olsa anlamak adına bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz. Simit ve ayranla oruç açarak oradaki açlığa, sefalete ve savaşın getirmiş olduğu sıkıntılara bir nebze dikkat çekmek istedik. Filistin’de yaşanan hadiseler bugünün hadiseleri değil. İsrail devleti, 1948’den beri orada yaşayan insanları her sene mağdur ediyor. Çocuklar kadınlar ölüyor, yaşlı insanlar savaşın mağduru haline geliyor. Filistin davası Müslümanların aslında bütün insanlığın namus davası. Bu davaya sahip çıkmayan insanlar bir bakıma kendilerinin davasına sahip çıkmıyorlar.

Grup daha sonra Gazze’de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldıktan sonra dağıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.