Safranbolu’da Belgesel Film Festivali Zamanı

15. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali bugün start alıyor.

Safranbolu’da Belgesel Film Festivali Zamanı
Yayınlama: 19.09.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Tarihi evleri ile Dünya Miras Şehirleri arasında yer alan Safranbolu’da bu yıl 15.’si gerçekleştirilecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali bugün başlıyor.

19-21 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festival kapsamında pek çok etkinliğe imza atılacak. Her yıl bir alt tema ile desteklenen festivalin bu yılki alt teması “Ustaya Saygı” olarak belirlendi.

Bugün akşam saat 18.00’de tarihi çarşıda bulunan Şehitlik Anıtı’ndan Festival Korteji ile başlayacak olan program, yine Tarihi Çarşı’da bulunan Köprülü Mehmet Paşa Camii avlusunda gazeteci yazar Aytekin Kuş’un “Eski Dostlar” sergisi ile devam edecek.

Kazdağlıoğlu Meydanı’nda saat 19.00’da protokol konuşmaları ve festival meşalesinin yakılmasının ardından gerçekleştirilecek festival açılış töreni Misak-i Milli Meydanı’nda saat 20.00’de gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Kültür Bakanlığı Halk Dansları Topluluğu gösterisi ve “Fatih: Avrupa’nın Kaderini Değiştiren Adam” gala filminin gösterimi yapılacak.

Festivalin ikinci günü ise Cıngıllıoğlu Sanat Galerisi’nde 15. Fotoğraf Yarışması Seçme Sergisi ile başlayacak. Aynı gün çeşitli etkinlik ve konferanslarda devam edecek olan festivalde, saat 20.00’de Altın Safran Belgesel Film Yarışması’nın ödül töreni düzenlenecek. Festivalin ikinci günü, Mustafa Ceceli konseri ile son bulacak.

Festivalin son günü olan 21 Eylül 2014 Pazar günü ise Kristal Teras’ta şehir dışından gelecek olan konuklarla birlikte kahvaltı ve sohbetin ardından saat 12.30’da Misaki Milli Meydanı’nda Karizma Show gerçekleştirilecek ve akrobatik smaç gösteri ekibi sahne alacak.

Zalifre Konak’a verilecek olan En İyi Restore Edilen Ev onur ödülünün plaket çakım törenin ardından Safranbolu Evinin Sesi Resitali ile festival son bulacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.