Safranbolu kıtırına İstanbul’da büyük ilgi

Safranbolu kıtırına İstanbul’da büyük ilgi
Yayınlama: 14.07.2023
8
A+
A-

2021 yılında Safranbolu Belediyesi tarafından üretimine başlanan ve kısa sürede Coğrafi İşaret alan Safranbolu kıtırı, F İstanbul 2023 Gıda ve İçecek Fuarı’nda büyük ilgi gördü.

İstanbul Fuar Merkezi’nde 12-14 Temmuz tarihleri arasında düzenlene fuarda Safranbolu kıtırının adını daha fazla duyurma şansları olduğunu ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, fuarın amacı sektörün ihtiyaçlarına göre şekillenen, ülkemizin ihracatını artıracak alternatif ihracatçıları ve ürünleri dünya pazarlarına ulaştıran, katılımcılarını sürekli yeni müşteri ile buluşturan ve yeni pazar açan, fuar sektörüne yenilikler getirecek bir organizasyon olduğunu söyledi. Coğrafi işareti olan Safranbolu kıtırının ilk günden itibaren ilgi gördüğünü ifade eden Köse, “Kıtırımızı dünyaya tanıtırken bir yandan da Safranbolu’nun tanıtımını yapmış oluyoruz. Yine bu bağlamda 2023 yılının ilk 6 ayında 1300 kilogramın üzerinde üretim yaparak talebe yetişmeye çalışıyoruz” dedi.

Başkan Köse, Safranbolu’yu yalnızca kültürü, tarihi evleri ya da muhteşem doğası ile değil, son yıllarda revaçta olan gastronomi alanında da tanıtmaya gayret ettiklerini söyledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.