Safranbolu Devlet Hastanesi Mart Ayı Sonunda Bitecek

İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı ve beraberindeki heyet inşaatta incelemelerde bulundu.

Safranbolu Devlet Hastanesi Mart Ayı Sonunda Bitecek
Yayınlama: 17.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Safranbolu ilçesinde yapım çalışmaları hızla devam eden Devlet Hastanesi inşaatının Mar ayı sonunda tamamlanacağı ifade edildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Korkut Eren, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sezgin Tiryaki, yapımı devam eden Safranbolu Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Hastane Başhekimi Uz. Dr. Selim Şahin ve yüklenici firma yetkilileri ile hastane inşaatı konusunda bilgi alışverişinde bulunulan incelemelerde, ilgili firma yetkilileri hastane inşaatının Mart ayı sonuna kadar bitirileceği taahhüdünde bulundular.

Bilindiği üzere Safranbolu Devlet Hastanesine son yapılan atamalarda 4 pratisyen tabip, 1 KBB Uzmanı, 2 Genel Cerrahi Uzmanı, 1 Dâhiliye Uzmanı, 1 Nöroloji Uzmanı ataması yapılmıştı.

Bu atamalardan KBB Uzmanı Op. Dr. Serdar Şengül, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Faruk Öztürk, Dâhiliye Uzmanı Uzm. Dr. Sinan Kazan ve Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Özkan Akhan görevlerine başlarken, ataması yapılan ikinci Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bayram Çolak’ın da yakın bir zamanda göreve başlamasının beklendiği öğrenildi. Yeni yapılan atamalarla Dâhiliye ve Genel Cerrahi Uzman sayıları ikiye çıkmış oldu. Ayrıca Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ile FTR Uzmanı kadrolarının da açıldığı ve bu alanlara atama beklendiği ifade edildi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.