Safranbolu Derbisinde Liderlik El Değiştirdi!

Safranbolu derbisinde gülen taraf 2-1’le Safranbolu Belediyespor oldu. Bozuk saha zeminine, hakemlerin maçı dengelemek için uğraşması eklenince gergin ve mücadelenin ön plana çıktığı bir müsabaka oldu.

Safranbolu Derbisinde Liderlik El Değiştirdi!
Yayınlama: 25.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

HABER: Mustafa DOĞAN – İlk yarıda gol sesi çıkmayan zorlu mücadelede ikinci yarının başlarında Safranbolu Esnafspor Emirhan AÇIKGÖZ’ün ayağından bulduğu golle 1-0 sıfır üstünlüğü sağladı.  Bu golden 5 dakika sonra S. Belediyespor Okan ÇETİN’in ayağından bulduğu basit golle durumu eşitledi.  Rehavete kapılan S. Esnafspor 2. golü de Furkan ŞEN’in ayağından yedi. Hakem gol pozisyonunda bariz faulu vermeyince esnaf adına gol kaçınılmaz oldu. Böylelikle Belediyespor 5. Dakikada 2-1 öne geçti.  Derbi bu sonuçla tamamlandı ve liderlik ligin 15 haftasında el değiştirmiş oldu. Hakemler bu zorlu derbinin atmosferini kaldıramadı ve her iki takım adına da bariz hatalar yaparak ortamın gerilmesine sebep oldular.

Play-of yolunda bu hafta yarışan rakipler arasında sürpriz yaşanmadı. 100. Yıl Soğuksupor, Karabük Demirspor’u 5-0’la geçti. Yeşil Yenicespor ise sahasında Kayadibi’ni zorlanmasına rağmen 2-0’la geçmesini bildi. Eskipazar Belediyespor ve K. Burunsuzgücüspor’da  bu hafta  galip gelerek play of için umut tazelediler.

Amatör Kümede 15. Hafta Maç Sonuçları

Safranbolu Belediyespor: 2 – Safranbolu Esnafspor: 1

Yeşil Yenicespor: 2 – Kayadibispor: 0

B.Karabükgücüspor: 10 – Esentepe Esnafspor: 1

100. Yıl Soğuksuspor: 5 – K. Demirspor: 0

Eskipazar Belediyespor: 3 – 5000 Evlerspor: 1

Yortanspor : Bay

U16 MAÇ SONUÇLARI

Safranbolu Esnafspor: 11 – Yeşil Yenicespor: 3

100. Yıl Soğuksuspor: 4 – Eskipazar Belediyespor: 2

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.