Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy Mazbatasını Aldı

30 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler seçimlerinin ardından 10 bin 706 oy ile yeniden Safranbolu Belediye Başkanlığına seçilen Dr. Necdet Aksoy, İlçe Seçim Kurulu Başkanı Yusuf Menteş’ten mazbatasını aldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy Mazbatasını Aldı
Yayınlama: 01.04.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Safranbolu Belediye Başkanlığına tekrar seçilen Dr. Necdet Aksoy,  mazbatasını aldı.

Mazbatasını aldıktan sonra kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Necdet Aksoy, “Türkiye’de demokrasinin işliyor olmasından memnunuz. Yerel seçimler sonucunda halkımızın tercihi ortaya çıktı. Bu seçimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yoğun bir tempo yaşandı. Safranbolu’da şaibesiz, herhangi bir şüphesi olmayan bir seçim gerçekleşti. İnşallah bir sonraki seçime kadar Türkiye’de bir başka aksaklık olmaksızın Türkiye demokrasisi işlemeye devam eder” dedi.

İlçe Seçim Kurulu Başkanı Yusuf Menteş de, “Bizde başkanızın nezdinde seçime katılan tüm partilere teşekkür ediyoruz. Üç ay boyunca centilmence, kavga, gürültü olmadan bir seçim yaşadık. Herkes hoşgörülü davrandı, herkes kendi arasında yaptığı anlaşmalara sadık kaldı” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Menteş mazbatasını Aksoy’a takdim etti.

Aksoy daha sonra beraberindekilerle birlikte AK Parti İlçe Başkanlığına geçerek açıklamalarda bulundu. Beraber görev yapacağı meclis üyelerine başarılar dileyen Aksoy, “30 Mart tarihinde yapılan seçimlerle halkımızın teveccühü ile Safranbolu’ya bir 5 yıl daha hizmet etme görevi bizlere tevdi olmuş durumdadır. Bu hizmeti layıkıyla icra edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yaklaşık 500 civarında ev toplantısı, üç büyük organizasyon, her gün bütün sivil toplum örgütleri, kamu kurumları ve ticaret haneleri ziyaret ettik. Seçim kampanyası boyunca yanlışlıkla da olsa gönlünü kırdığımız varsa helallik istiyorum, bizim hakkımız geçmişse hakkımızı helal ediyoruz. Geçtiğimiz 5 yıl boyunca Safranbolu’da hizmetlerimizi vermekte bizimle birlikte ortak çalışan, şuanda görevde bulunmayan meclis üyelerime emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde de beraber görev yapacağımız, başta partimizin temsilcisi olarak meclise giren meclis üyelerimize, diğer partilerden meclise girecek olan meclis üyelerine başarılar diliyorum. Allah emeklerini zayi etmesin” dedi.

Safranbolu halkının “hizmete devam” dediğini ifade eden Başkan Aksoy, “Kampanya boyunca bizlere evlerini açan, sokakta gördüğünde ellerini sallayan, toplantılara katılan, her türlü organizasyonumuza sürekli katılım gösteren, sandık görevlilerimize kadar, Safranbolu’nun her noktasında ki gönül dostlarımıza teşekkür ediyorum. Onlar dik durdular, yalana kanmadılar, onlar iftiraya kanmadılar, onlar destek verdiler. Safranbolu bugün ‘hizmete devam’ dedi. Seçim arkada kaldı, seçim süreciyle ilgili söz edecek değilim. Ama bu seçim hakikaten başka oldu, bu seçim projelerle iftiraların yarıştığı bir seçim oldu. Neticede halkımız projelere destek verdi, iftara atanların da iftiraları ve yüzleri geride kaldı.

Çalışmalara hemen başlayacaklarını kaydeden Aksoy, konuşmasını şöyle tamamladı: “Bir ön hazırlık toplantısı yapacağız. En acil neresi, en acil olandan başlayarak maddi imkanlarımızla bu süreçle entegre ederek seçim süresi boyunca anlatmış olduğumuz hizmetleri gerçekleştirme konusunda atağa geçeceğiz. İlk günden itibaren seçim boyunca almış olduğumuz notların yerine gelmesi ve projelerimizin hayata geçmesi için çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. Seçim boyunca gittiğimiz her evde halkımızın taleplerini not ettik. Bu notlarımızı şuanda belediye başkanı olarak derhal ekiplerimize bildirerek o notların yerine getirilmesi için çalışmalara başladık. Açıkladığımız projelerin Safranbolu’da hizmete dönmesi içinde çalışmalarımızı başlatacağız.

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Ahmet Güneş ise, “30 Mart‘ta yapılan seçimler sonucunda halkımız büyük bir teveccüh göstermiştir. 12 yıldır devam eden AK Parti ak kadrolarının icraatların bir 5 yıl daha devam etmesini istemiştir. Halkımız milli iradesine sandıkta bir kez daha sahip çıkarak, hem belediye başkanımı Necdet Aksoy’un görevine devam etmesini istemiş hem de buradan Başbakanımız ve Genel Başkanımıza her zaman için destek olduğu ve onu gönülden desteklediğini ifade etmiştir. Biz başkanımız ile beraber koordineli ve birlik beraberlik içinde bir çalışma gösterdik. Bundan sonra el ele birlikte çalışma ortamı göstereceğiz. Bunda kazacak olan Safranbolu’dur. Başkanımızın taktire şayan projeleri var. El birliği ile bu projelerin gerçekleştirilmesi, kazanın Safranbolu olması noktasında gayret sarf edeceğimize söz veriyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.