Sadık Özdemir, Akülü Tekerlekli Sandalyesine Kavuştu

Safranbolu Belediyesi ve Safranbolu Kent Konseyi tarafından yürütülen kampanya kapsamında temin edilen Akülü Tekerlekli Sandalye, ihtiyaç sahibi engelli Sadık Özdemir’e teslim edildi.

Sadık Özdemir, Akülü Tekerlekli Sandalyesine Kavuştu
Yayınlama: 05.03.2014
Düzenleme: 15.06.2020
3
A+
A-

Safranbolu Belediyesi ve Safranbolu Kent Konseyi tarafından yürütülen kampanyalarla, engelli vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor. Bu kampanyalar kapsamında temin edilen Akülü Tekerlekli Sandalye ihtiyaç sahibi engelli Sadık Özdemir’e teslim edildi.

Akülü Sandalye teslimi sırasında bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, “Safranbolu’muzda birçok engelli kardeşimizin çeşitli ihtiyaçları oluyor. Bu ihtiyaçları çoğunlukla Kent Konseyine bağlı Dezavantajlı Grubu gideriyor. Biz de Sadık abinin bu mutluluğuna eşlik edelim, onun mutluluğunu biz de paylaşalım istedik. Ve bundan önce de yaklaşık 10 tane daha Akülü sandalyeyi belediye olarak engelli kardeşlerimize verdik. Daha sonra çok defalar dezavantajlar grubu da verdi. Dezavantajlar grubu bu konuda Safranbolu’da çok güzel çalışmalar yapıyor.” dedi.

Engelliye hizmetin sadece arabayı vermekle olmadığının altını çizen Başkan Aksoy, Belediye olarak bu arabaların gideceği yolları, şehrin altyapılarını engelliye uygun hale getirmek için çalışmaların yürütüldüğünü söyledi. Aksoy “İşte biz de bu noktada, Belediye’nin birimlerine, şehrin diğer gezi noktalarına, alışveriş merkezlerine engellilerin girebileceği hale getirdik. Bütün kaldırımlarımızı düzenli hale getirdik. Karşıdan karşıya geçişlerde ve bina girişlerinde engelli rampalarını yaptık. Yani şehrin her noktasını artık erişilebilir hale getirdik. Bu çalışmaların maliyeti oldukça yüksek ama biz Safranbolu’da bir kişinin bile tesise ulaşmakta sıkıntı çekmesinden utanıyoruz. Artık çağdaş dünyanın normali geçerli. Her kısma, her kesime yine her kişiye özel hizmet var. Mesela yapmış olduğumuz sosyal meskenler TOKİ’ye yaptırmış olduğumuz giriş katlarının Safranbolu’da özürlüye tahsil edilmesi için TOKİ’yle görüşmeler yaptık. Onlar da uygun gördüler. Şuanda tamamlanmakta olan TOKİ’lerin giriş katlarını özürlülere verdireceğiz. Yani Safranbolu’da herkes kendine özel bir takım hizmetler alıyor.” dedi.

Akülü Tekerlekli Sandalyesine kavuşan Sadık Özdemir, başta Başkan Aksoy olmak üzere herkese teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.