Rümeysa’dan, Sultan Kösen’e Davet!

Karabük’te 2 metre 13,6 santimetrelik boyuyla dünyanın en uzun kızı olan 17 yaşındaki Weaver sendromu hastası Rümeysa Gelgi, Guinness Rekorlar Kitabı için düzenlenecek etkinliğe Türkiye’nin 2 metre 51 santimetrelik boyu ile dünyanın en uzun adamı Mardinli Sultan Kösen’i davet etti.

Rümeysa’dan, Sultan Kösen’e Davet!
Yayınlama: 29.06.2014
Düzenleme: 15.06.2020
2
A+
A-

Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle haftada bir gün fizik tedavisi gören ve günün her gününü evinde geçiren Rümeysa Gelgi, 2 metre 13,6 santimetrelik boyu ile Guinness Rekorlar Kitabına girmenin mutluluğunu yaşıyor. Hakkında yapılan haberlerle gündeme oturan ve Türkiye’nin ikinci en uzun insanı olan Rümeysa Gelgi, 9 Temmuz’da düzenlenecek törene Mardinli Sultan Kösen’i davet etti.

Çok sayıda gazete ve televizyonda haberlerinin yer almasının kendisi için hayal edilmeyecek bir duygu olduğunu anlatan Rümeysa Gelgi, “Bütün insanların beni tanıyor olması ve sosyal medyada da popüler olmam beni mutlu ediyor. Benim için güzel bir duygu. İnsanlara karşı olan tabuları geçmişte yıkmıştım, şimdi daha güzel oldu. Sultan’ın benimle ilgili söylediklerini internette okudum. Mümkün olsa 9 Temmuz’da Guinness Rekorlar Kitabı için düzenlenecek etkinlikte kendisini burada görmek isterdim. Aynı törende birlikte olmayı arzulardım. Eşi ile birlikte Safranbolu’ya gelirse beni çok mutlu eder” dedi.

Zamanının çoğunu evde geçirdiğini de belirten Rümeysa Gelgi, “Kitap okuyorum ve internette dolaşıyorum. Bir çok şeyde annemden yardım alarak yaşıyorum. Küçük yeğenim var ve zamanın çoğunu onunla geçiriyorum. Haftada bir gün fizik tedavisi görüyorum. Bunun dışında evde de egzersiz yapmaya çalışıyorum. Benim için sorunlardan biri giydiğim elbiselerdir. Küçükken daha zordu ve büyük beden elbise ve ayakkabı hiç bulamıyorduk, ama şimdi eskiye göre çok daha iyi buluyorum. Zaten kıyafetlerimin büyük çoğunluğunu özel diktiriyoruz. Ayakkabı büyük bir sıkıntı ve Türkiye’de yaptıramıyoruz. 51 numara olarak giydiğim ayakkabıları internet üzerinden ABD’den getirtiyoruz. Bunun yanında evde yaşadığım en büyük sıkıntılardan biri ise kapı boylarının standart olması.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.