Rektör Uysal: “Gerçek anlamda bir kardeşlik sergiledik”

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal Karabük Üniversitesi olarak Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yılını coşkulu bir şekilde kutladıklarını söyledi. Rektör Uysal, kutlama programlarına Karabük Üniversitesi olarak haftalar öncesi başladıklarını belirtti.

Rektör Uysal: “Gerçek anlamda bir kardeşlik sergiledik”
Yayınlama: 31.10.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Ay yıldızlı stadyumunun içinde 81 ili hilalin altında buluşturarak gerçek anlamda bir kardeşlik sergilediklerini söyledi.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yılını Karabük Üniversitesi olarak haftalar öncesinden kutlamaya başladıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Uysal “Karabük Üniversitesi olarak Cumhuriyetimizin 91. yılını çok coşkulu bir şekilde kutladık. Biz bu programlara haftalar öncesinden başladık. Ay yıldızlı stadyumumuzun içerisinde 81 ilimizi hilalin altında buluşturduk. Hem üniversitemiz içinden hem de şehirlerimizden ziyaretçilerimiz katılarak üniversitemizin tanınırlığını artırdık. Gerçek anlamda bir kardeşlik sergilediğimizi düşünüyoruz. Bütün illerimiz diğer illere ziyarete gidip birinde halay çekildi, birinde horon tepildi. İllerimiz kendilerini tanıtma imkanını buldu. Tabi ki bunun özü hilali tasarlarken, 81 parçadan tasarlamıştık. Eğer bu parçadan bir tanesi eksik olacak olursa hilal tamamlanamıyordu. Yani bir ilimiz olmayacak olursa, Türkiye’nin bekasının olmayacağını tüm illerimiz gördü. Bu programının sonunda ben çok mutlu oldum. Programa katılan özelikle öğrencilerimiz Türkiye Cumhuriyetinin 91. yaş dönümünü kutlamadılar, onların içerisindeki arzu Cumhuriyetin 1091. yıllarını 2091. yıllarını kutlama arzuları var, bu cumhuriyeti yaşatma arzuları var. Bunu öğrencilerimiz ve misafirlerimizde görmüş olmak bizi gerçekten duygulandırdı ve heyecanlandırdı. Cumhuriyetimizin emin ellerde olduğunu dünyaya bir kez daha haykırıyorum. Bu cumhuriyet yaşayacaktır ve yaşatılacaktır. Bundan da hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

“DÜNYA ÜNİVERSİTESİ OLMAK İÇİN HIZLA İLERLİYORUZ”

Karabük Üniversitesi’nin dünya üniversitesi olmak için hızla ilerlediğini belirten Rektör Uysal “Şehrimizin bir değişim ve dönüşüm yaşıyor. 1937 yılında Karabük demir çelik şehri olarak kurulurken, cumhuriyetimizin gelişmesine, sanayileşmesine çok fazla katkı sağlarken, artık Karabük şehri dediğimiz zaman üniversite şehri, kültür şehri, bilim şehri olduğunu görüyoruz. Buradaki çalışmalarımız ülkemizi bir adam daha ileriye getirmeye yönelik. Bu çalışmalar hem şehrimiz hem de diğer iller tarafından çok yakinen takip ediliyor. 43 bine yakın bir öğrenci sayısına ulaştık. Bu öğrencilerimiz içerisinde çok yetenekli öğrencilerimiz var. Sportif, kültürel alanlarda hem şehrimizi, hem de üniversitemizi en iyi şekilde temsil ediyorlar. Sürekli Türkiye ve dünya şampiyonları çıkartıyoruz. Artık çıta kendiliğinden yükseldi. Biz bir bölgesel üniversite değil bir dünya üniversitesi olma yolunda hızla ilerliyoruz. Karabük Üniversitesi; büyük üniversiteler kategorisinde, 43 Bin öğrenciye ulaşmış, 14 fakültede eğitim-öğretim faaliyetlerini devam ettiren, bütün bölümlerinde İngilizce hazırlık sınıfı olan, çoğu bölümde yüzde yüz İngilizce eğitim yapan, dünya ile entegre olmuş, Avrupa’nın her ülkesinde bir Karabük Üniversitesi öğrencisi olduğu gibi, Avrupa’nın, Orta Asya’nın bir çok ülkesinden de öğrenci kabul eden, kendi rüştünü ispatlamış bir üniversitedir.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.