Rektör Adaylarının Belirlenmesi İçin Yapılan Seçim Sona Erdi

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın AK Parti Karabük Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etmesinin ardından rektör adaylarının belirlenmesi için yapılan seçimler sonuçlandı.

Rektör Adaylarının Belirlenmesi İçin Yapılan Seçim Sona Erdi
Yayınlama: 27.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
2
A+
A-

Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nda yapılan seçimlere Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Güneş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeki Tekin, Rektör Adayları ve Akademisyenler katıldı.

Seçimden önce konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Güneş, “ Prof. Dr. Burhanettin Uysal hocamızın milletvekilliği aday adayı olmasından dolayı istifa etmesiyle boşalan rektörlük koltuğuna yeni adayı seçmek için burada toplanmış bulunuyoruz. Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın istifasından sonra 11 Şubat itibarı ile Rektör Vekili olarak atandım o günden bu güne 15 günlük bir süre geçti. Bu süre içinde YÖK tarafından rektör adaylarının belirlenmesine yönelik takvim belirlendi. Adaylık sürecinde çok değerli hocalarımızın çok samimi sağduyulu çok anlayışlı bir şekilde bu sürece dahil olduklarını ve birbirlerinin odalarına giderek tokalaştığını gördüm. Sonuçta hepimiz bu camianın birer neferiyiz. Hepiniz bu kurumun bırakıldığı yerden daha ileriye götürmek için çaba içinde olacağından hiç şüphem yok. Rektör adaylarımızın bu süre içinde göstermiş olduğu sağduyulu, onurlu, demokratik davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu gün kurumumuz için önemli bir karar aşamasındayız. Birazdan rektörlük seçimimiz başlayacak. Öğretim Üyesi arkadaşlarımız bunda sonraki 4 yıllık Rektörü belirlemek üzere sandığa gidecekler. Ben üniversitemiz adına en hayırlı kararı vereceklerine bütün kalbi duygularımla inanıyorum. Burada son derece demokratik bir seçim olacak herhangi bir karışıklığa mahal vermeden bu süreci tamamlayıp inşallah önümüzdeki 20 gün içinde süreç tamamlanacak bizde emaneti sahibine teslim edeceğiz. Kim seçilirse seçilsin bu kuruma çok büyük artılar katacağına gönülden inanıyorum. Tüm adaylara başarılar diliyorum” dedi.

Üniversitede görevli 65 Profesör Doktor, 74 Doçent Doktor, 269 Yardımcı Doçent Doktor olmak üzere 408 Öğretim üyesinden 387 Öğretim üyesi oy kullandı.

Sandıkların açılmasının ardından yapılan sayım sonucunda Prof. Dr. Refik Polat 175, Prof. Dr. Mustafa Boz 144, Prof. Dr. Ahmet Gürbüz 22 oyla ilk üç sırayı alırken, Prof. Dr. Mustafa Yaşar 21,

Prof. Dr. Seyfullah Kara 12, Prof. Dr. Dursun Taşçı 3 ve Prof. Dr. Hakkı Zeki Büyükyıldız ise 2 oy aldı. Seçimde, 7 oy boş 1 oy geçersiz sayıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.