“POZİSYON FAKİRİ OLDUK”

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, oyunda gerekli varyasyonları yapamadıklarını ve pozisyon fakiri olduklarını söyledi.

“POZİSYON FAKİRİ OLDUK”
Yayınlama: 14.09.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, oyunda gerekli varyasyonları yapamadıklarını ve pozisyon fakiri olduklarını söyledi.

Kendi sahalarındaki Yeni Malatya maçının kendileri açısından çok değerli olduğunu ve mutlak 3 puan hedefi ile hazırladıklarını kaydeden Kalpar, “Bu maçtan mutlak 3 puan alma hedefindeydik ve buna çok fazlasıyla inanmıştık. Rakip takımın kapanacağını biliyorduk. Kapanan takıma karşı neler yapılabilir diye oyuncularımla maçtan önce konuştuk ama istediğimiz varyasyonları yapamadık. Pozisyon fakiri olduk ve pozisyon üretemedik. Pozisyon olmayınca gol bulamadık. Haklı olarak kontra ataklarla gol arayan bir takım vardı karşımızda. İkinci yarı pozisyon bulduk ama çok net değildi. Burada 2 puan kaybettik. Bu tür maçları değerlendirdiğimizde kazanılması gereken maç olarak görüyoruz ama futbol bu, olmuyor. İnşallah daha sonraki maçlarda kaybettiğimi puanları telafi ederiz diye düşünüyorum” dedi.

 

YENİ MALATYASPOR CEPHESİ

 

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, kendileri açısında zor bir müsabaka olduğunu belirterek, “Lige yeni çıkan ve yeniden yapılanan bir takım olarak doğru yoldayız. Her hafta biraz daha üzerine katarak gidiyoruz. Bugün kazanma adına çok işler yaptık. Deplasman maçı oynamamıza rağmen ciddi ataklarımız ve pozisyonlarımız oldu. Bizim çerçevemizden baktığımızda kazansak daha iyi olurdu ama deplasmanda bir puan bizim için iyi. Gidişatımız kendi hesaplarımıza göre saha içi ve saha dışında doğru yoldayız. Karabükspor geçen yıl talihsiz bir şekilde düşen bir takım. Kendileri yeniden bir üst lige çıkmak istiyor. İyi bir takım ve başarılar diliyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.