PİDE FİYATLARI NETLEŞTİ

<strong>PİDE FİYATLARI NETLEŞTİ</strong>
Yayınlama: 21.03.2023
66
A+
A-

Karabük Kahveci Lokantacı Otelci Pastacı Fırıncı ve Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Fikret ARSLAN ;

Ramazan pidesinin fiyatlarının Karabük Esnaf Odaları Birliğinin onayından sonra 320 Gr Sade Pide 10 TL olurken 320 Gr yumurtalı Ramazan Pidesinin fiyatı ise 13 TL olarak netlik kazanmıştır.

2022 yılın Ramazan ayında asgari ücret 4250 TL iken bu yıl iki katı 8500 TL,  bağkursigorta primi 2 katına çıkmıştır maya, elektrik ve doğalgaz gibi diğer maliyetler ise 3-4 katına ulaşmıştır.

Başkan ARSLAN fiyatların yüksek olmasından fırıncı esnafının da müzdarip olduğunu lakin maliyetlerdeki artışlardan kaynaklandığını Türkiye genelinde 300 gram Ramazan pidesi 10 TL iken Karabük fırıncısı bir nebze de olsa fedakarlık göstererek  320 gram Ramazan Pidesine 10 TL fiyat talebinde bulunmuşlardır, Fırıncı Esnafımıza da bu konuda teşekkür ediyorum.

Başkan ARSLAN Karabük Halkına hayırlı bereketli Ramazanlar dilerken her zorlukta hiç tereddüt etmeden her konuda Ülkemizin ve Şehrimizin yanında olan esnafımıza destek olmak adına Karabük halkına bir çağrıda bulunarak Kumanya, yardım çekleri ve alışverişlerini yerel Esnaflardan yapmalarını talep etti…

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.