Özata, çalışmalarını ev toplantıları ile sürdürüyor

MHP Safranbolu Belediye Başkan adayı Mustafa Özata, projelerini seçmelerin ayağına giderek anlatıyor. Özata, “Safranbolu’yu gerçekten hak ettiği şekilde ve tüm dünyanın tanıdığı bir kent haline getireceğiz” dedi.

Özata, çalışmalarını ev toplantıları ile sürdürüyor
Yayınlama: 11.02.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

MHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Mustafa Özata, seçim çalışmalarını hızlandırdı.

Esnaf gezilerinin ilk turunu tamamlayan Özata, site ve ev toplantıları ile seçmenin ayağına giderek projelerini anlatıyor.

MHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Mustafa Özata, “Safranbolu’yu gerçekten hak ettiği şekilde ve tüm dünyanın tanıdığı bir kent haline getireceğiz” dedi.

Esentepe mahallesinde site toplantısı yapan Özata, kent için hazırladıkları projeleri ayrıntılı bir şekilde seçmene anlatarak, Karabük’le ortak hareket edeceklerini ve aynı hizmeti vermek için çalışacaklarını söyledi.

Mustafa Özata, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin kentte yaptığı değişim ile kentin önünü açtığını anlatarak, “ Yerel yönetici yer ve kaynak üretecek. Şehrin ve burada yaşayan gençlere yönelik ileriye yönelik çalışma yapması lazım. İşsizlere ve kentin geleceğine dair çalışma yapması lazım. Belediye Başkanının teknik problemleri çözmenin yanında kenti hayata entegre ederek, insanların yaşamını kolaylaştırmak ve gelir sağlayıcı faaliyetlerde de bulunmalı. Çünkü belediye başkanı orada yaşayanların oyları ile seçilmiş ve sorunları çözmek üzere oraya koyduğumuz insanlar. Bir siyasi partinin temsilcisi ile yukardan emir alan, onların yat dediğinde yatacak kalk dediğinde kalkacak siyasi kaygıyla hareket edecek adam değildir. Karabük gözümüzün önünde ve Rafet Vergili siyasi bir kaygıyla hareket ediyor mu? Etmiyor. Biz aynı kafadayız. Aynı hizmeti bizde buraya getirmek için çalışıyoruz. Karabük’te vatandaşımız 1.74 TL ile su kullanırken, Safranbolu’da ise 2.40 TL’ye kullanıyor ve birde vatandaşımız su iyi olmadığından damacana kullanıyor. Rafet Vergili’nin yaptığı sistemi buraya uygulayacağız. Aynı kalitedeki suyu bizde aynı fiyata içeceğiz. 1 Nisan’dan itibaren bunu uygulayacağız. Bu sayede 3 kişilik bir ailenin yıllık 940 lira civarında para cebinde kalacak. Biz ne doğru ise onu yapmak ve hizmet için buraya geldik” dedi.

Safranbolu’yu gerçekten hak ettiği şekilde ve tüm dünyanın tanıdığı bir kent haline getireceklerini de belirten Özata, “ Bunu yapmak çok değil. Bunu yaptığımız takdirde gelir kaynağı ve işsizlere iş imkânı sağlanacağı, gelirleri arttırıcı ve burada yaşamaktan mutlu olacağımız bir kent haline gelmesi içten bile değil. Sadece buraya birkaç küçük dokunuşla dünya ile entegre olacak bu projeleri yapmakla başarabiliriz. Bunun yolu da herkesin oturup iyi düşünmesi lazım” dedi.

Özata, ayrıca Karabük’te seçim öncesi açılması planlanan KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine her gün Safranbolu’dan direk gidip gelecek ücretsiz servis uygulayacaklarını bunu da hizmet alımı ile Minibüsçülerden Kooperatifi gerçekleştireceklerini dile getirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.