Ovacık Spor Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Bağış!

Öğrenciler, Mehmet Ali Şahin tarafından verilen spor malzemelerini Soma’da şehit olan madencilerin çocuklarına bağışladı.

Ovacık Spor Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Bağış!
Yayınlama: 17.05.2014
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Ovacık Spor Lisesi öğrencileri, Mehmet Ali Şahin’in girişimleriyle kendilerine gönderilen eşofman ve spor ayakkabılarını, Soma’da şehit olan madencilerin çocuklarına bağışladı.

Ovacık Lisesinde düzenlenen kıyafet dağıtım törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Belediye Başkanı Mustafa Dursun, İlçe Kaymakamı Bahattin Çelik, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun katıldı. Şahin öğrencilerle birlikte kahvaltı yaptıktan sonra lise bahçesinde düzenlenen törende bir konuşma yaparak, 5 gündür ülke insanı olarak tarifsiz acılar içinde olduklarını söyledi.

Şahin, “Soma’da maden ocağında meydana gelen kaza münasebetiyle 300 civarında vatandaşımızı maalesef kaybettik. İnanıyoruz ki onlar şehit olmuştur. Ateş düştüğü yeri yakıyor ama bu ateş öyle bir ateş ki, düştüğü yeri yakmadı; tüm Türkiye’de insanlarımızın yüreğini dağladı” dedi.

Spor Toto teşkilatı tarafından temin edilen eşofman ve spor ayakkabılarını temsili olarak iki öğrenciye veren Şahin’e öğrenciler, “Biz bu yardımları Soma’da şehit olan madencilerin çocuklarına bağışlamak istiyoruz. Bizim yeterince kıyafet ve malzememiz var” dedi.

Bu durum karşısında duygulanan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, öğrencilerin yüreğinin ne kadar geniş olduğunu ve insan sevgisi olduğunu söyleyerek diğer öğrencilerinde buna katılıp katılamadığını da sorduktan sonra, “Sizleri gerçekten tebrik ediyorum. Bu bizim büyük millet olmamızın özelliğidir. Bir toplumun dünyada örnek davranışlar sergileyen büyük millet olamaz. Bizim insanımızın yüreğindeki insan sevgisi ve farklı medeniyet anlayışı bizi büyük millet yapıyor. Bu olay sebebi ile de tüm halkımız seferber oldu. Orada vefat edenleri kendi çocukları, kardeşleri ve abileri olarak bildi. Bunun en güzel örneklerinden birini de burada spor lisesi öğrencilerinden görmek bizi memnun etti” dedi.

Şahin, daha sonra Ovacık İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne talimat vererek Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü ile irtibata geçerek öğrencilerin yardımlarının ivedi olarak ailelere ulaştırılmasını istedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.