Olası Kar Yağışına Karşı Ekipler Hazır

Sabah saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı sonrası Karabük İl Özel İdare ekipleri teyakkuza geçti.

Olası Kar Yağışına Karşı Ekipler Hazır
Yayınlama: 10.02.2015
Düzenleme: 15.06.2020
0
A+
A-

Meteoroloji’den şiddetli kar yağışı uyarı aldıklarını söyleyen Karabük İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, ekiplerim ilçeler dahil ekipleri hazır beklettiklerini söyledi.

Uzun, İl genelinde şuan itibari ile her hangi bir sıkıntı olmadığını ve yüksek kesimlerde kar kalınlığının 10 santimetre civarında olduğunu kaydederek, “ Köy yollarımızı açık tutmak için ekiplerimiz hazır. Tüm hazırlıklarımızı yaptık. Aralık ayı sonu ve Ocak ayında yağan yoğun kar yağışında ekiplerimiz kapanan köy yollarını açmak için var güçleri ile çalışarak kısa sürede yolları ulaşıma açmıştı. Meteoroloji Müdürlüğü’nden bugünden itibaren etkili kar yağışı olacağı bilgisinin gelmesi üzerine ekiplerimiz teyakkuzda. Tüm ilçelerimizde dahil olmak üzere ekiplerimiz köy yolları açık tutmak için hazır kıta” dedi.

“BU YIL KÖY YOLLARI ATILIM YILIMIZ OLACAK”

Bu yıl araç parkını genişlettiklerini de belirten Mehmet Uzun, “ Yeni aldığımız kamyon ve greyderlerimizi 2015 yılında yapacağımız asfaltlama çalışmaları için aldık. Meclis üyelerimiz iki greyder ve birde ekskavatör için ödenek koyduk. Şuan bizim elimizde 86 model olan 6 tane greyder var ve bunları yenilemeye çalışıyoruz. Önümüzdeki sene ve diğer senelerde araç bakımından çok daha güçlü olacağız. Bu konuda bize Orman İşletme Müdürlüğü’nün greyderleri de yardımcı oluyor. Özellikle kar mücadelesinde greyderlerle yolları açtık. Özel İdare olarak köylerimizde yaşan nüfusumuz az olduğundan İller Bankasından ve KÖYDES’ten az para geliyor. Biz az para ile çok iş yaparız olayından yola çıkarak bu sene yapacağımız işleri kendimiz yapacağız. Bu sene 25 milyon 500 bin bütçemiz var. KÖYDES’ten 6 milyon lira ödenek geldi ve ilçe dağılımları yapıldı. Herhangi bir problem yok. 2015 yılı özel idaremiz açısından köy yollarımız ile ilgili atılım yılı olacak” ifadesinde bulundu.

“HALK EĞİTİM VE MİLLİ EĞİTİM BİNASI YENİDEN İHALE EDİLECEK”

Uzun, ayrıca müteahhit firmadan kaynaklanan sıkıntı nedeniyle fesih edilen Halk Eğitim ve Milli Eğitim Müdürlüğü inşaatının yeniden ihaleye çıkılacağını da belirterek, “İhale mevzuatı gereği bazı aşamaları beklemek zorundaydık. Fesih işlemini yaptık. Yaklaşık maliyeti arkadaşlarımız hazırladı ve önümüzdeki günlerde yeniden ihaleye çıkacağız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.